تور چین ارزان: بیشتر اروپایی ها علاقه ای به همراهی با سیاست های آمریکا علیه چین ندارند

به گزارش مجله رویای کره ای، نتایج یک گزارش حاکی از آن است که بیشتر مردم اروپا معتقدند جنگ سرد جدیدی میان آمریکا و چین و روسیه تحت جریان است و در عین حال علاقه ای به همراهی سیاستمداران کشورهای خود با راهبرد ضدچین واشنگتن و اتحادیه اروپا ندارند.

تور چین ارزان: بیشتر اروپایی ها علاقه ای به همراهی با سیاست های آمریکا علیه چین ندارند

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از گاردین، شورای روابط خارجی اروپا در یک نظرسنجی از 12 کشور عضو به این نتیجه رسید که آمریکا وارد جنگ سرد جدیدی با چین و روسیه شده است. تعداد زیادی از اروپایی ها معتقدند که اتحادیه اروپا هم در این مناقشه بین المللی بی نقش نیست.

اختلافات اخیر میان اروپا و آمریکا باعث شده که مردم قاره سبز به خطر افزایش شکاف میان اتحادیه اروپا و آمریکا واقف باشند.

در عین حال نتایج این نظرسنجی به اختلاف میان جاه طلبی های سیاسی بروکسل و اعضای اتحادیه اروپا اشاره می نماید و بر روی این مسئله تاکید دارد که واکنش کشورهای اروپایی به تشدید تنش با چین و روسیه متفاوت از سیاست های اتحادیه اروپاست.

مارک لئونارد، مسئول این نظرسنجی درباره نتایج این مطالعه معتقد است: افکار عمومی اروپا تصور مینمایند که جنگ سرد جدیدی اتفاق افتاده اما آنها هیچ علاقه ای به آن ندارند.

به اعتقاد لئونارد اگر واشنگتن و بروکسل خود را برای یک چالش بلند مدت همه جانبه با پکن و مسکو آماده نمایند، احتمالا متوجه این مسئله خواهند شد که جوامع مختلف اروپا از ایده آنها حمایت کاملی نخواهند داشت و اتفاق نظری بر روی این مسئله وجود ندارد.

از 12 کشوری که در این نظرسنجی شرکت داشتند 62 درصد پاسخ دهندگان معتقد بودند که جنگ سرد جدیدی بین آمریکا و چین درحال انجام است و 59 درصد هم به شرایط مشابه در روابط آمریکا و روسیه باور داشتند.

تنها 15 درصد اروپایی ها معتقد بودند که کشورشان وارد یک جنگ سرد با چین شده است. در کشورهای مجارستان با 91 درصد، بلغارستان 80 درصد، پرتغال 79 درصد و اتریش 78 درصد به اینکه کشورشان درگیر چنین چالشی شده باشد، اعتقاد نداشتند.

به اعتقاد کارشناسان مسئول این نظرسنجی، نتایج حاکی از آن است که مردم اروپا علاقه چندانی به همراه شدن سیاست های کشور خود با اتحادیه اروپا و پیوستن به ائتلاف ضد چین به رهبری آمریکا ندارند و ترجیح می دهند دخالت موثری در چنین جنگ سردی نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1827

به "تور چین ارزان: بیشتر اروپایی ها علاقه ای به همراهی با سیاست های آمریکا علیه چین ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین ارزان: بیشتر اروپایی ها علاقه ای به همراهی با سیاست های آمریکا علیه چین ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید