تور ارزان هند: بازگشایی پارک تاریخی دهلی پس از 10 سال ترمیم

به گزارش مجله رویای کره ای، پارک تاریخی دهلی که شامل بناهای تاریخی میراث جهانی است، پس از ده سال عملیات ترمیم و احیا، بازگشایی شد.

تور ارزان هند: بازگشایی پارک تاریخی دهلی پس از 10 سال ترمیم

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

پارک تاریخی دهلی، مرکز زیبای کشور هند، پس از یک دهه زمان برای پروژه بزرگ احیا و ترمیم، درهای خود را به روی عموم باز نموده است. مجموعه باغ های تاریخی ساندر نرسری (Sunder Nursery)، با مساحت 90 هکتار، خانه یک ماموت و تعداد زیادی بنای تاریخی با قدمتی از قرن شانزدهم، از جمله آرامگاه همایون، است.

آرپانا ساد اختر، کارمند ارشد برنامه ریزی در موسسه آگاخان، اعتماد برای فرهنگ (Aga Khan Trust for Culture (AKTC))، شرح می دهد:

پروفسور محمد شهیر، معمار این پروژه، این پارک شهر تازه را در امتداد یک ستون محوری و در اطراف آن، باغ ها و منظرههای زیبایی، طراحی نموده است. آب نماها، چشمه ها و دریاچه ها به همراه نمایشگاه گل، باغ رز، گلخانه ها، باغ های گیاه شناسی و باغ درختان میوه، بخشی از این شاهکار بزرگ هستند.

پروژه ترمیم و بازسازی شامل برنامه مراقبت محتاطانه از چندین بنای باستانی نیز بود. آرچانا در ادامه این گونه شرح می دهد:

در مجموعه ساندر نرسری و مجتمع باتاشوالا (Batashewala complex)، پانزده بنای تاریخی که شامل مقبره ها، عمارت های احاطه شده با باغ ها، چاه ها و حتی یک تالاب نیلوفر آبی با قدمتی از قرن شانزدهم می شوند، وجود دارد. به عنوان بخشی از این پروژه مشارکت، از تمام این بناهای تاریخی که شامل شش بنای ملی محافظت شده به وسیله سازمان تحقیقات باستان شناسی هستند، به سختی مراقبت و محافظت شد و در نتیجه، آن ها هم اکنون جزو میراث تاریخی جهانی هستند.

یک آمفی تئاتر نیز در این پارک وجود دارد که آرچانا در صحبت های خود گفته است، از آن برای رویدادهای متنوع فرهنگی و اجراهای مختلف گروه های هنری استفاده خواهد شد. وی می گوید:

آمفی تئاتر باغ، به ما یاری می نماید تا سکویی برای موسیقی دانان محلی و سنت های موسیقی خود در این منظره مسحورکننده، فراهم کنیم. از سال 2019 به بعد برای رویدادهای این پارک تاریخی که شامل تورهای پیاده روی تاریخی و اکولوژی، حفاظت از منابع طبیعی، نمایشگاه ها، بازارهای هنری، سخنرانی های عمومی و نمایش فیلم و دیگر راه های خلاقانه برای جلب توجه عموم و بعلاوه گردشگران هستند، وجود خواهد داشت.

بازگشایی پارک از یک ماه قبل با استقبال عمومی بسیار خوبی روبه رو شده است. آرچانا می گوید:

موضوعی که این مکان را منحصر به فرد و خاص نموده است، وجود تواما منظره باغ های با ساختار منظم و منطقه ها متراکم جنگلی با تنوع زیستی است. با وجود 280 گونه از درختان بومی، 20 هکتار گلخانه، 80 گونه از پرندگان و 36 گونه پروانه، ساندر نرسری، برای هر سلیقه ای، جاذبه ای ویژه خواهد داشت.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 21 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2058

به "تور ارزان هند: بازگشایی پارک تاریخی دهلی پس از 10 سال ترمیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان هند: بازگشایی پارک تاریخی دهلی پس از 10 سال ترمیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید