بخش های موازی جشنواره کن 2020 لغو شد

به گزارش مجله رویای کره ای، مسئولان جشنواره فیلم کن از لغو بخش های موازی و مستقل هفتاد و سومین دوره این رویداد سینمایی به سبب شیوع ویروس کرونا خبر دادند.

بخش های موازی جشنواره کن 2020 لغو شد

به گزارش ایسنا به نقل از ددلاین، بخش های دوهفته کارگردانان، هفته منتقدین و انجمن سینمای مستقل و توزیع که هر ساله به صورت مستقل و به موازات جشنواره فیلم کن برگزار میگردد، سال جاری به سبب شیوع ویروس کرونا در فرانسه برگزار نخواهد شد.

جشنواره کن سال جاری تاریخ اصلی خود را که 12 تا 23 ماه می (23 اردیبهشت تا 3 خرداد) بود را به تعویق انداختند و اعلام نموده بود انتها ماه ژوئن و اوایل جولای را به عنوان گزینه اصلی خود برای برگزاری جشنواره در نظر گرفته است، اما امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه دو روز پیش در یک مصاحبه تلویزیونی از تمدید شرایط قرنطینه در این کشور تا تاریخ 11 می (22 اردیبهشت) اطلاع داد و بیان کرد برگزاری هر جشنواره و رویدادی که مستلزم تجمع افراد می گردد حداقل تا اواسط ماه جولای (اواخر تیر ماه) ممنوع است و در نتیجه این تصمیم جشنواره کن 2020 در بازه زمانی جدید در نظر گرفته نیز نیز امکان پذیر نخواهد بود.

بر این اساس امروز مسئولان بخش های موازی کن خاطرنشان کردند متاسفانه سال جاری این بخش های قدیمی و مهم کن برگزار نخواهند شد و باید منتظر ماند و برای برگزاری بخش اصلی کن در نهایت چه تصیمی گرفته خواهد شد.

جشنواره کن نیز در سایت خود در بیانیه ای با اشاره به دستور رئیس جمهور و تمدید قرنطینه خاطرنشان کرد: سخت است که تصور کنیم جشنواره سال جاری را به بتوانیم در قالب اصلی آن برگزار کنیم. با این وجود از روز گذشته مباحثی را با فعالان سینمایی در فرانسه و دیگر کشور ها مطرح کردیم و همه آن ها معتقد بودند جشنواره کن به عنوان یکی از ستون های صنعت سینما باید تمامی احتمالات را برای حمایت از سال سینما به وسیله تحقق بخشیدن به جشنواره کن به هر شکل امکان پذیر را در نظر بگیرد. امیدواریم به زودی بتوانیم درباره قالب جشنواره کن 2020 اطلاع رسانی کنیم.

بخش دوهفته کارگردانان کن (Directors` Fortnight) در سال 1968 هم زمان با اعتصاب های سراسری فرانسه که به لغو برگزاری جشنواره کن در آن سال انجامید شروع به کار کرد. این بخش به رادیکال ترین بخش جشنواره کن مشهور است و به معرفی فیلم های بلند و کوتاه فیلم سازان دنیا می پردازد.

بخش هفته منتقدان بین المللی (Cannes Critics` Week) به عنوان قدیمی ترین بخش جنبی جشنواره کن در سال 1962 پایه گذاری شد و توسط انجمن منتقدان فیلم فرانسه اداره می گردد. این بخش به معرفی و تحلیل آثار فیلم سازان جدید دنیا می پردازد. بخش انجمن سینمای مستقل و توزیع (ACID) نیز از سال 1993 به موازات جشنواره کن برگزار میگردد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 991

به "بخش های موازی جشنواره کن 2020 لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش های موازی جشنواره کن 2020 لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید