(تصاویر) ایده هایی جذاب و کم هزینه برای تزئین دکوراسیون اتاق کودک

به گزارش مجله رویای کره ای، آیا به دنبال به تغییر دکوراسیون اتاق خواب بچه های خود هستید، اما نمی خواهید پول زیادی خرج کنید؟ باید بدانید که ایده های تزئین اتاق خواب کودک همواره پر هزینه نیستند و شما می تواند با خلاقیت خود و اندکی هزینه، اتاقی رویایی برای فرزندان کوچک خود ترتیب دهید. در اینجا 10 ایده عالی برای تزئین اتاق خواب بچه ها، با هزینه پایین از سوی وبسایت Mykidstime ارائه شده است که می تواند به شما در تزئین اتاق بچه ها دلبندتان کمک برساند.

(تصاویر) ایده هایی جذاب و کم هزینه برای تزئین دکوراسیون اتاق کودک

جهت دریافت خدمات انواع آلاچیق سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

برای تزئین دیوار ها از شابلون بهره ببرید

شابلون ها، طرح های آماده ای هستند که شما می توانید با استفاده از آن ها، نقش های مختلف را بر روی دیوار یا سقف ایجاد کنید. البته با کمی خلاقیت شما خودتان نیز می توانید این شابلون ها را طراحی کنید. شابلون را بر روی دیوار قرار می دهید و با استفاده از رنگ دلخواه، طرح را بر روی دیوار می کشید. برای این کار می توانید از شابلون هایی با طرح شخصیت های کارتونی مورد علاقه کودکتان بهره ببرید و یا از طرح هایی همچون دایناسورها، ستاره ها و یا حیوانات بهره بگیرید. همچنین می توانید از رنگ های مورد علاقه فرزندتان برای رنگ آمیزی این طرح ها بهره ببرید. اگر نمی خواهید هزینه زیادی بکنید می توانید با استفاده از عکس های رادیولوژی، طرح های دلخواه کودکتان را ایجاد کنید و برروی دیوار اتاق بکشید.

از آثار هنری بچه ها بهره ببرید

قطعاً همه بچه ها هنری برای خود دارند و این هنر می تواند اتاق آن ها را تزئین و زیبا کند. شما می توانید نقاشی کودک خود را در گوشه های مختلف اتاق و به ترتیب زمانی بچسبانید و کاردستی های او را با نخ از سقف اتاقش آویزان کنید. این کار نه تنها باعث می گردد کودک شما خود را در دنیای رویا های خود ببیند بلکه تشویق می گردد تا به این هنرمندی خود ادمه دهد. این کار حتی خلاقیت کودک را افزایش می دهد تا آثاری متفاوت را خلق کند. به مرور می توانید نقاشی ها و آثار قدیمی تر را بردارید و آثار جدید را جایگزین آن کنید و بدین شکل اتاقی همیشه متغییر را ایجاد کنید. نقاشی های قدیمی را هم می توانید در یک آلبوم بگذارید و در اتاق کودک خود بگذارید.

(تصاویر) 10 ترفند برای جذاب تر کردن اتاق خواب های کوچک؛ چگونه وسایل را در اتاق خواب کوچک جا دهیم؟

سقف ستاره ای

شاید کودکی وجود نداشته باشد که به دنیای ستارگان علاقمند نباشد و دوست نداشته باشد که تصویر ماه و یا ستاره ای را در اتاق خود نداشته باشد. یک راه چاره بسیار ساده وجود دارد تا بچه ها خود را در معرض یک کهکشان بی کران قرار دهید. به سادگی می تواند سقف اتاق کودک خود را به رنگ سورمه ای رنگ کنید و سپس با استفاده از برچسب های شبرنگ ستاره در اندازه های مختلف، سطح آن را بپوشانید. در ادامه می توانید توپ هایی پلاستیکی در اندازه های مختلف تهیه کنید و با استفاده از کاغذ های رنگی، آن ها را به صورت سیاره های مختلف درآورده و از سقف در فواصل مختلف آویزان کنید. ستاره های براق تزئینی نیز می توانند حس چشمک زدن را به کودک منتقل نمایند. اگر کودک شما عاسق دنیای ستاره ها و فضا باشد حتی می توانید چند سفینه فضایی را هم درست کنید و از سقف آویزان کنید. این راه چاره حتی می تواند جنبه آموزشی داشته باشد اگر شما بتوانید این کهکشان کوچک را بر اساس منظومه شمسی طراحی کنید.

برچسب های دیواری

اگر استفاده از شابلون برای شما سخت است می توانید دیوار های اتاق خواب را با برچسب های دیواری شخصیت های مورد علاقه کودک تزئین کنید. در این صورت دیگر لازم نیست که نگران باشید که طرح های ایجاد شده شما دیگر قابل تغییر نیستند چرا که این برچسب ها به راحتی از دیوار جدا می شوند و شما می توانید پس از مدتی آن ها را تغییر دهید. خوبی این برچسب ها این است که تنوع بسیار زیادی دارند و احتمالاً شما حتماً قادر خواهید بود تا طرح مورد علاقه کودک خود را پیدا کنید. بعضی از این برچسب ها حتی بسیار عظیم و شبیه به کاغذ دیواری هستند و می توانند کل سطح دیوار را بپوشانند.

(تصاویر) ایده هایی خلاقانه برای طراحی و دکوراسیون یک آشپزخانه کوچک

مبلمان های قدیمی را مجدداً بهره ببرید

احتمالاً بسیاری از ما مبلمان های کهنه ای داریم که قصد راحت شدن از آن ها را داریم، اما قبل از دور انداختن، کمی صبر کنید چرا می توان از این مبلمان قدیمی استفاده های بهینه کرد. کمی رنگ مخصوص چوب تهیه کنید و قفسه ها، دراور، کمد، تختخواب و حتی تابلو را رنگ کنید. شما می توانید هر یک از بخش های این مبلمان کوچک را با طرح ها و رنگ های مورد علاقه کودک خود رنگ کنید. برای این کار حتی می توانید از شابلون یا برچسب هم بهره ببرید تا مبلمان جدید را برای کودک خود جذاب تر کنید.

فضای ذخیره سازی ابتکاری

کودک شما ممکن است اسباب بازی زیادی داشته باشد و یا اینکه برای لوازم التحریر یا بعضی وسایل خود جای مناسبی نداشته باشد. یک ایده جذاب این است که با استفاده از بعضی ظروف دور ریختنی، سبد هایی آویزان از دیوار برای نگهداری وسایل کودک خود بسازید. سطل های فلزی رنگ، ظروف پلاستیکی و یا فلزی عظیم مواد غذایی می تواند ابزاری مناسب برای این کار باشد. شما می توانید به همراه کودک خود این ظروف را به رنگ های دلخواه، رنگ آمیزی کنید و سپس بنا به علاقه کودکتان به دیوار آویزان کنید. به این شکل هم مشکل فضا در اتاق کودک خود را حل می کنید و هم فضای جدیدی و جذابی به آن خواهید داد. برای مثال اگر کودک شما به ماشین آتش نشانی علاقه دارد، می توانید طرح این سبد ها را به شکل و رنگ ابزار آتش نشانی تزئین کنید.

ترند های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020

دیوار مغناطیسی

حتماً با صفحه های مغناطیسی آشنا هستید که اشیاء می توانند با استفاده از یک آهن ربای کوچک به آن بچسبند. تخته های وایت بورد نمونه های ساده از این صفحات است که پاک نماینده تخته با استفاده از یک آهن ربای کوچک به آن می چسبد. امروزه این ابزار یکی از مهمترین روش های آموزش بچه ها است و حروف افبا و اعداد زیادی وجود دارد که بدین شکل به صفحه های کوچک می چسبند. در حال حاضر این صفحات مغناطیسی در اندازه های دلخواه وجود دارند که می توانند به دیوار متصل شوند و یک صفحه آموزشی جذاب برای کودک به وجود بیاورند. این صفحات همچنین به سادگی قابل جدا شدن از دیوار هستند و به اندازه یک صفحه مقوا نازک هستند. البته ورقه های فلزی نیز می توانند چنین کارایی نیز داشته باشند و شما را خرید این صفحات مغناطیسی بی احتیاج کند، اما به هر حال این دیواره می تواند جذابیت اتاق را برای کودک شما چند برابر کند.

ساخت دیوار یا میز لگو

احتمالاً فرزند شما در حال حاضر دارای لگو های زیادی است و این ایده شیوه ای مناسبی برای ذخیره سازی مجموعه او در هنگام رشد است. این ایده بسیار شاده است به این معنی که شما می توانید بخشی از دیوار اتاق کودک خود را با صفحه هایی از لگو بپوشانید و کودک شما نیز از این صفحه جذاب بر روی دیوار نهایت لذت را ببرد. این اقدام به معنای واقعی اتاق کودک شما را جذاب خواهد نمود و مطمئن باشید که برای سال ها از آن خسته نخواهد شد. فرزند شما حتی می تواند از این دیواره برای ساخت یک دیوار دیگر و یا حتی فضا هایی همچون قفسه و یا تابلوی دیواری استفاده کند. اگر ایده ساخت دیوار برای شما بیش از حد عظیم است می توانید از ایده ساخت یک میز لگو پیروی کنید. با استفاده از یک تخته یک میز کوچک درست کنید و صفحه لگو را بر روی آن وصل کنید. حال کودک شما می تواند از این میز لگو نهایت لذت را ببرد.

چگونه خانه های کم نور خود را روشن کنیم؟

تخت کودک خود را به چادر تبدیل کنید

در این ایده احتیاجی به خرید یک تختخواب جدید نیست بلکه در واقع فقط یک سایبان بر روی آن نصب می کنید. مطمئین باشید چه کودک شما دختر باشد و چه پسر، از این ایده لذت خواهد برد. دختر ها می توانند با استفاده از این ایده، از مهمانی های عروسکی خود در یک چادر و در جریان یک پکنیک لذت ببرند و پسر ها هم هیجان یک چادر زدن در دل طبیعت را تجربه نمایند. برای این کار شما فقط به یک پارچه ساده با چند میله احتیاج دارید. کار سختی نیست و با کمی خلاقیت می توانید یک چادر بسیار هیجان انگیز برای کودک خود ترتیب دهید.

یک کتابخانه کوچک در اتاق کودک خود ایجاد کنید

اگر فرزند شما عاشق کتاب است، پس یک قفسه پر از کتاب می تواند یک راه چاره عالی برای ترغیب او به کتابخوانی باشد. لازم نیست که کتابخانه آماده را از بیرون خریداری کنید بلکه با استفاده از چند تخته و رنگ های جذاب، می توانید کتابخانه زیبایی را ایجاد کنید. لازم نیست که تخته ها همچون یک کتابخانه معمولی عریض و بلند باشند. برای مثال یک چند تخته 60 سانتیمتری با عرض کمتر از 10 سانتی متر هم کافی به نظر می رسد. تخته ها را رنگ آمیزی کنید و سپس به صورت افقی و با فاصله معین در زیر یک دیگر به دیوار نصب کنید. کتاب ها را هم در پهنا در این قفسه ها قرار دهید، به صورتی که جلد کتاب در معرض دید کودک باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 2 تیر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1016

به "(تصاویر) ایده هایی جذاب و کم هزینه برای تزئین دکوراسیون اتاق کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) ایده هایی جذاب و کم هزینه برای تزئین دکوراسیون اتاق کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید