تفکر جهادی و انقلابی بودن لازمه مدیریت جوانان در نظام مقدس جمهوری اسلامی است

به گزارش مجله رویای کره ای، وزیر دفاع گفت: انقلابی بودن جوانان یکی از مولفه های ضروری این نسل برای فعالیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

تفکر جهادی و انقلابی بودن لازمه مدیریت جوانان در نظام مقدس جمهوری اسلامی است

به گزارش ، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در نشست گروه مشاوران جوان وزارت دفاع که با حضور نخبگان جوان سازمان های وزارت دفاع در محل ستاد این سازمان برگزار گشت با تبریک شروع امامت حضرت ولی عصر (عج) اظهار کرد: انشاءالله بتوانیم با پیاده سازی تدابیر نورانی و حکمیانه، ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) موجبات خشنودی مهدی موعود و قائم آل محمد (ص) حضرت حجت ابن الحسن (ع) را فراهم سازیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در این نشست با ابراز خرسندی از حضور در جمع پرشور و نشاط جوانان گفت: تشکیل گروه مشاوران یک حرکت نمادین نیست بلکه حرکتی جدی و مسئولانه است و من با اعتقاد به ظرفیت و توان بالای جوانان وزارت دفاع به آینده آن بسیار امیدوارم. این گروه سرشار از انگیزه است که می تواند با ارزیابی صحیح و ارائه راه کار های صحیح آینده وزارت دفاع را تضمین نمایند.

حاتمی اضافه کرد: امروز شما وارث وزارت دفاع با تاریخ باشکوه هستید که کشور را از وابستگی به تجهیزات خارجی بی احتیاج کرد و در این منطقه پرآشوب به یاری نیرو های مسلح آمد و امنیت کشور و بازدارندگی موثر را به ملت عزیز ایران تقدیم کرد. فکر کردن و کار کردن در این سازمان باعظمت الزامات مهم دارد که انقلابی بودن جوانان یکی از مولفه های ضروری این نسل است.

او در ادامه تاکید نمود: جوانان برای ایفای نقش موثر در اداره وزارت دفاع، باید روحیه مشارکت پذیری و کار جمعی و تفکر عمیق را با بکارگیری تجارب ارزنده امیران و سرداران و مسئولین وزارت دفاع آموخته و روحیه یادگیری و تفکر جهادی انقلابی را در خود تقویت نمایند.

حاتمی نقش جوانان در ساختن آینده را پیشبرد گام دوم انقلاب و لزوم بهره وری از ظرفیت های آنان عنوان کرد و گفت: جوانان به عنوان فرصت ارزشمند و ظرفیت امید بخش کشور به شمار می روند که هیچ اندوخته مادی با آن ها قابل مقایسه نیست و امروز بخش قابل توجه و ارزشمند آن سرمایه های ارزشی نخبه و متعهد در وزارت دفاع حضور دارند و جمعیت جوانان وزارت دفاع را شکل دادند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح با بیان اینکه بکارگیری جوانان در مدیریت بخش های مختلف وزارت دفاع به عنوان یک تصمیم راهبردی و سرنوشت ساز در اولویت برنامه های این سازمان قرار گرفته است اضافه کرد: راستا ورود جوانان به عرصه های مدیریتی جهش های آنی و صعود های اتفاقی نیست، بلکه فعالیت موثر با روحیه جهادی و انقلابی در زمینه های صنعتی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی زمینه ساز تربیت مدیران حال و آینده وزارت دفاع به شمار می رود.

او با تاکید بر لزوم تمرین و یادگیری مستمر جوانان توام با خودسازی فردی و ارتقاء بصیرت توضیح داد: جوان گرایی زمانی پیروز و اثر بخش خواهد شد که ما جوانانمان را برای این امر مهم آماده کنیم و خود شما جوانان در این کار مهم سهم بسیار بالایی دارید.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح صلاحیت علمی، صلاحیت عملی و صلاحیت حضور در میدان را لازمه مدیریت جوانان دانست و بیان نمود: حضور و نقش پررنگ جوانان در خودِ مسئولیت و فاصله از شعار و آرمانگرایی صرف، لازمه و ضرورت خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

حاتمی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه جوانان باید برروی موضوعات کلان و اولویت دار وزارت دفاع تمرکز داشته باشند خاطر نشان کرد: شناخت آسیب ها و درد ها به تنهایی راهگشای مسائل نیست و جوانان باید با ارزیابی صحیح، دقیق و همه جانبه مسائل و موضوعات، راه کار های اصولی را شناسایی و راستا حرکت در جهت پیشرفت و مرتفع نمودن مسائل را نیز تدوین نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 579

به "تفکر جهادی و انقلابی بودن لازمه مدیریت جوانان در نظام مقدس جمهوری اسلامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفکر جهادی و انقلابی بودن لازمه مدیریت جوانان در نظام مقدس جمهوری اسلامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید