جزئیات نحوه انجام امور اداری و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش مجله رویای کره ای، دکتر طهرانچی بخشنامه نحوه انجام امور اداری و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا را ابلاغ کرد.

جزئیات نحوه انجام امور اداری و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه امور اداری و آموزشی دانشگاه در دوره فاصله گذاری اجتماعی را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها و واحدهای ویژه ابلاغ کرد.

دکتر طهرانچی در این بخشنامه تأکید نموده است: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مخاطرات متعاقب آن و اهمیت حفظ سلامتی اعضای هیئت علمی و کارکنان و دانشجویان عزیز و با توجه به لزوم دایر بودن فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اداری در سال جهش فراوری و پرهیز از تعطیلی فعالیت ها و ضمن تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تابع تصمیمات متخذه از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا است، موارد ذیل جهت اجرا به تمامی واحدها ابلاغ می گردد.

1-عدم حضور در محیط های کاری به معنای تعطیلی فعالیت ها نیست. کلیه همکاران به صورت حضور چرخشی، دورکاری، ارائه خدمات بر بستر سامانه های مجازی و مواردی که از سوی دانشگاه ابلاغ می گردد، به انجام خدمت در ساعات اداری خواهند پرداخت. بدیهی است حضور در محل کار تابع ابلاغیه های ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.

2- تمامی واحدهای دانشگاهی آمادگی لازم برای ارائه فعالیت های آموزشی خود تا انتها نیمسال دوم تحصیلی 99-1398 ارتقاء و تثبیت کنند تا در صورت ادامه فرایند عدم برگزاری کلاس های حضوری از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، کلاس های درسی نظری به صورت مجازی برقرار و نیمسال تحصیلی فعلی بدون هیچ گونه افت کیفی و با موفقیت انتها یابد. برای ارائه دروس عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی با توجه به در پیش بودن تابستان تدابیر لازم در موعد مناسب اتخاذ خواهد شد.

3- حضور اعضای هیئت علمی غیر اجرایی از تاریخ 99/1/23 تا زمان اجازه حضور کامل از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، غیرضروری بوده و در خصوص اعضای هیئت علمی اجرایی، حضور براساس ضرورت و با مدیریت رؤسای واحدهای دانشگاهی صورت می پذیرد.

4- انجام وظیفه همکاران عضو غیرهیئت علمی واحدهای دانشگاهی از تاریخ 99/1/23 نیز با حداقل حضور، به وسیله انجام دورکاری و بر پایه حداکثر یک سوم حضور و به صورت چرخشی تا زمان عدم تمدید تعطیلی دانشگاه ها از سوی ستاد ملی مقابله باکرونا با نظر رؤسای واحدهای دانشگاهی است.

5- همکاران شاغل در بخش ها و قسمت های مرتبط با حوزه علوم پزشکی و کادر بهداشتی و درمانی دانشگاه آزاد اسلامی، از شرایط بند فوق مستثنی بوده و تابع تصمیمات ابلاغی معاونت علوم پزشکی دانشگاه هستند.

6- همکاران آموزشکده ها و مدارس سما، تابع بخشنامه های دانشگاه، مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و مقررات و تصمیمات وزارت آموزش و پرورش که به وسیله معاونت آموزش های عمومی و مهارتی ابلاغ می گردد، خواهند بود.

7- طبق تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا، سازمان مرکزی تا انتها روز چهارشنبه مورخ 99/1/20 تعطیل است و حضور همکاران ستادی از روز شنبه مورخ 99/1/23 نیز بر پایه یک سوم حضور گردشی و استفاده حداکثری از دورکاری همه همکاران و با مدیریت معاونت ها و مراکز ستادی خواهد بود.

8- به منظور جبران زحمات همکارانی که در طی مدت تعطیلی دانشگاه ها، در چارچوب فعال سازی آموزش های مجازی و یا پشتیبانی خدمات مقابله با کرونا با دانشگاه همکاری داشته اند، پرداخت فوق العاده اضافه کار به نسبت میزان حضور اعم از فیزیکی و یا دورکاری با نظر رؤسای دانشگاهی استان بلامانع خواهد بود.

9- عدم حضور همکاران غیرهیئت علمی تا زمان تعطیلی دانشگاه ها که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام می گردد، موجه تلقی می گردد.

10- در طی دوره تعطیلی دانشگاه ها، ساعات کاری در حالت حضور فیزیکی تا ساعت 13/30 و در حالت دورکاری مطابق روال عادی معین می گردد.

11- با توجه به بخشنامه های ابلاغی و به منظور ایجاد وحدت رویه، کلیه کلاسها از روز شنبه مورخ 99/1/16 باید به صورت برخط برگزار گردد.

12- باتوجه به تقویم آموزشی ابلاغی نیمسال دوم تحصیلی99-98 و با عنایت به زمان آغاز بحران ناشی از ویروس کرونا، امور ثبت نام تکمیلی دانشجویان برای نیمسال دوم تا تاریخ 99/2/1 نهایی شد و پس از آن مورد قبول نیست.

13- امتحان جامع در نیمه دوم تابستان 99 برگزار خواهد شد که زمان دقیق آن پس از عبور از شرایط بحرانی فعلی، متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

14- مرکز فناوری دانشگاه با همکاری معاونت های موضوعی، اقدام لازم را درخصوص امور مربوط به کمیسیون موارد خاص به وسیله سامانه به عمل می آورند.

15- در شرایط کنونی، زمان امتحانات مطابق تقویم آموزشی ابلاغی خواهد بود و در صورت هرگونه تغییر، مراتب از سوی سازمان مرکزی دانشگاه اعلام می گردد. تمامی امتحانات طبق روال گذشته به صورت حضوری خواهد بود.

16- برگزاری جلسات دفاع از انتها نامه کارشناسی ارشد و رساله های دکتری در شرایط فعلی با توجه به ملاحظات و دستورالعمل های فاصله گذاری اجتماعی تا انتها فروردین ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیغام/4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 952

به "جزئیات نحوه انجام امور اداری و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نحوه انجام امور اداری و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید