جعبه پاندورا را در خاورمیانه باز نکنید

به گزارش مجله رویای کره ای به نقل از رویترز، وانگ ئی وزیر خارجه چین که پس از دیدار با همتای سوری خود در پکن صحبت می کرد در ادامه افزود: آمریکا نباید از فشار حداکثری برای حل مسائل خود با ایران استفاده کند.

جعبه پاندورا را در خاورمیانه باز نکنید

وی در ادامه اضافه کرد: چین مطمئناً در مورد وضعیت خلیج فارس و ایران خیلی نگران است و از همه طرف ها می خواهد تا برای کاهش تنش اقدام کرده و به سمت درگیری نروند.

وزیر خارجه چین گفت: ما از همه طرف ها می خواهیم تا منطقی بوده و خونسرد باشد و از دست زدن به اقداماتی که سبب شدت دریافت تنش ها شود خودداری کنند. در خواست ما این است که آنها جعبه پاندورا را باز نکنند. بخصوص آمریکا باید از روش های استفاده از فشار حداکثری خودداری کند.

جعبه پاندورا، به روایت افسانه های یونانی جعبه ای بود با محتوای تمامی بلاها و شوربختی های ناشناخته بشریت.

وانگ ئی در ادامه خطاب به آمریکا گفت: اقدام یکجانبه به هر صورتی در حقوق بین الملل جایگاهی ندارد. این رفتار نه تنها مشکل را حل نمی کند بلکه سبب پیدایش بحران های بزرگتری می شود.

وی در ادامه به برجام اشاره کرد و گفت: توافق هسته ای ایران تنها راه ممکن برای حل موضوع هسته ای است و تهران در این رابطه محتاطانه رفتار کند. می دانیم که طرف های مختلف ممکن است نگرا های متفاوتی داشته باشند اما اول از همه باید برجام اجرا شود. امیدواریم که ایران محتاط باشد و از برجام خارج نشود. چین به همین صورت امیدوار است که طرف های دیگر نیز به حقوق مشروع و قانونی ایران احترام گذاشته و منافع این کشور را بپذیریند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 233

به "جعبه پاندورا را در خاورمیانه باز نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جعبه پاندورا را در خاورمیانه باز نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید