خبرنگاران مردم هرمزگان ماهی قرمز را تحت نظارت دامپزشکی خریداری کنند

به گزارش مجله رویای کره ای، بندرعباس- خبرنگاران- رییس اداره بهداشت ومدیریت بیماری های آبزیان اداره کل دامپزشکی هرمزگان از مردم خواست ماهی قرمز شب عید را تحت نظارت وکنترل دامپزشکی تهیه وخریداری شود.

خبرنگاران مردم هرمزگان ماهی قرمز را تحت نظارت دامپزشکی خریداری کنند

دکتر سمیه چاهخورزاده روز یکشنبه با اعلام این خبر به مجله رویای کره ای اضافه نمود: ماهی قرمز باید از مراکز معتبر و مجاز بهداشتی زیرنظر دامپزشکی تهیه گردد و ماهی نباید درهنگام خرید بی حال یا با شنای غیرطبیعی و دارای علائمی از جمله لکه های سفید روی پوست بدن، برآمدگی شکم، پولک های غیرطبیعی، پوسیدگی باله ها و بیرون زدگی چشم باشد.

وی بیان داشت: تغذیه این نوع آبزی نیز به صورت آماده در فروشگاه های عرضه ماهیان زینتی وجوددارد و مردم می توانند غذای ماهی را از این فروشگاه ها خریداری کنند.

رییس اداره بهداشت ومدیریت بیماری های آبزیان دامپزشکی هرمزگان به شهروندان گفت: برای دست زدن به بدن ماهی و ظروف نگه داری آن از دستکش استفاده گردد و در صورت تماس احتمالی دست با بدن ماهی قرمز، دست ها با آب وصابون شسته گردد.

چاهخورزاده بااشاره به اینکه ماهی قرمز نباید در رودخانه ها رهاسازی گردد؛ چرا که باعث بهم خوردن اکوسیستم طبیعی محیط می گردد. گفت: این ماهی باید در استخرهای بزرگ پارک ها رهاسازی گردد.

توصیه های بهداشتی دامپزشکی هرمزگان برای خرید ماهی قرمز

برای انتقال ماهی قرمز از مراکز فروش به منزل (حداکثر به مدت 2ساعت)، از کیسه های پلاستکی مناسب استفاده گردد و باید 2 برابر میزان آب، در کیسه هوا وجود داشته باشد.

اگر می خواهید ماهی قرمز را به مدت طولانی در خانه یا کنار سفره هفت سین نگه داری کنید، برای هرماهی یک لیتر آب درنظر بگیرید و یا حداقل هرهفته دوبار آب ماهی ها را تعویض نمایید و بهترین دما برای نگه داری ماهی قرمز بین 20 تا 26 درجه سانتی گراد است.

در صورت بیمار شدن ماهی بهتر است دریک ظرف مجزا میزان یک لیتر آب ریخته شده ویک قاشق غذا خوری نمک به آب اضافه گردد و ماهی به مدت 20 دقیقه درمحلول آب و نمک حمام داده گردد وسپس به ظرف اصلی منتقل گردد و جهت اقدامات درمانی به درمانگاه های دامپزشکی مراجعه نمائید.

اگر از آب شرب شهری جهت تعویض آب ماهیان استفاده می کنید جهت کلرزدایی، آب مورد استفاده را چند ساعت در هوای آزاد قرار دهید تا کلر موجود در آب از بین برود و سپس با آب کلرزدای شده، آب ماهیان را تعویض کنید.

آب تعویض ماهی را مستقیمً در چاه فاضلاب تخلیه نمائید و از ریختن آن در معابر عمومی، ظرفشویی و یا باغچه خودداری کنید.

بهترین تعداد دفعه های غذادهی به ماهی 2 بار در روز است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 846

به "خبرنگاران مردم هرمزگان ماهی قرمز را تحت نظارت دامپزشکی خریداری کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردم هرمزگان ماهی قرمز را تحت نظارت دامپزشکی خریداری کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید