خبرنگاران 45 درصد روستاییان و عشایر خراسان جنوبی بیمه اجتماعی هستند

به گزارش مجله رویای کره ای، بیرجند - خبرنگاران - مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی گفت: تا به امروز 45 درصد از جامعه آماری مشمول بیمه روستایی و عشایر در استان، از مزایا و خدمات بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر برخوردار شده اند.

خبرنگاران 45 درصد روستاییان و عشایر خراسان جنوبی بیمه اجتماعی هستند

ابوالفضل فرج زاده روز شنبه در نشست خبری اضافه نمود: سال جاری پوشش چهار تا پنج هزار نفر جدید در صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری استان برنامه ریزی شده است.

وی اعلام کرد: براساس اصل 29 قانون اساسی که دولت مکلف شد آحاد افراد جامعه را زیر پوشش قرار دهد صندوق بیمه روستاییان و عشایر سال 84 در استان تاسیس شد و اکنون 15 سال از عمر آن می گذرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی گفت: از جمعیت 93 هزار و 488 خانوار مشمول بیمه روستایی و عشایری استان تا به امروز 42 هزار و 351 خانوار زیر پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: از این تعداد 2 هزار و 437 نفر زیر پوشش کمیته امداد و یک هزار و 309 نفر زیر پوشش بهزیستی هستند.

فرج زاده توضیح داد: از آنجا که افراد دارای 15 سال سابقه بیمه اجتماعی و سن بالای 65 سال بازنشسته محسوب می شوند تا به امروز یک هزار و 861 خانوار در استان زیر پوشش مستمری بازنشستگی قرار گرفته اند.

وی اضافه نمود: همچنین 142 نفر مستمری بگیر از مزایای بیمه از کار افتادگی و یک هزار و 702 خانوار نیز مستمری بگیر فوتی هستند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی گفت: بازنشستگی، از کار افتادگی و فوتی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی است و افراد با شرایط سنی بین 18 تا 50 سال می توانند زیر پوشش صندوق شوند.

وی گفت: روستاییان و عشایر که مشغول به حرفه یکی از شاخه های کشاورزی باشند می توانند از مزایای این صندوق برخوردار شوند همچنین سکونت در روستا مهم است.

فرج زاده اضافه نمود: هدف همه ما، خدمت به مردم زحمتکش روستایی و عشایری است و بیمه روستاییان و عشایر هم یک خدمت پایدار به حساب می آید.

وی با اشاره به اینکه 32 دفتر کارگزاری در استان کار بیمه گری افراد را بر عهده دارند توضیح داد: هشت سطح درآمد همه ساله از سوی صندوق اعلام می شوند که متقاضیان می توانند بر اساس سطح درآمد خود نسبت به پرداخت حق بیمه اقدام نمایند.

فرج زاده با اشاره به یاری 2 برابر دولت به بیمه شدگان اجتماعی گفت: از 15 درصد حق بیمه ای که از روستاییان دریافت می کنیم 10 درصد توسط دولت پرداخت می گردد.

وی از نقل و انتقال بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر اطلاع داد و گفت: سوابق بیمه متقاضیان در سایر صندوق های بیمه در صورتی که متقاضی بیمه اجتماعی باشند یا برعکس، قابلیت انتقال دارد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی گفت: همزمان با روز ملی روستا و عشایر در سال گذشته (15 مهر) تفاهم نامه ای بین صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر، بانک های عامل و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امضا شد که از آن موقع تا به امروز 253 نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1080

به "خبرنگاران 45 درصد روستاییان و عشایر خراسان جنوبی بیمه اجتماعی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 45 درصد روستاییان و عشایر خراسان جنوبی بیمه اجتماعی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید