خطر بالای مناقشات پسابرگزیت لندن و بروکسل برای اقتصاد آلمان

به گزارش مجله رویای کره ای، یک روزنامه آلمانی در گزارشی به خطر بالایی که مناقشات لندن و بروکسل در مذاکرات پسا برگزیت به ویژه برای آلمان می تواند ایجاد کند اشاره نمود.

خطر بالای مناقشات پسابرگزیت لندن و بروکسل برای اقتصاد آلمان

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه بین الملل مجله رویای کره ای، روزنامه تاگس شاو آلمان در گزارشی نوشت: اتحادیه اروپا می خواهد در مذاکرات پسا برگزیت به قواعد و استانداردهای خود پایبند باشد، اما لندن حتی به این مسئله فکر هم نمی نماید.

این اختلافات در دوران پسا برگزیت به ویژه برای اقتصاد آلمان بسیار خطرناک است. پیام اتحادیه اوپا به بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس گویا غیر قابل فهم است.

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در این باره گفته است: مهم نیست که قراداد آینده بین اتحادیه اروپا و کشور ثالث (انگلیس) چگونه به نظر برسد و چگونه تنظیم گردد اما این قرارداد شامل حقوق و تعهداتی برای هر دو طرف است. وی تاکید نموده است که یک بلیط رایگان برای بازار داخلی اروپا وجود ندارد.

میشل بارنیر، مذاکره نماینده ارشد اروپا درباره برگزیت هم پیام آشکارتری را برای لندن ارسال نموده و گفته است که تنها وقتی که بوریس جانسون به اروپاییان اجازه ماهیگیری در آب های قلمرو انگلیس را بدهد، اتحادیه اروپا مذاکرات برای دسترسی به بازار اروپا برای این کشور را شروع می نماید و البته تحت این شرط که انگلیس به استانداردهای این اتحادیه پایبند باشد. بارنیر در این راستا به استانداردهای بالای اجتماعی، محیطی و اقلیمی اروپا اشاره دارد. وی همچنین در زمینه قوانین مالیاتی و رقابتی هم شروطی را برای انگلیس قرار داده است.

بارنیر تاکید نموده است که انگلیس اگر می خواهد از تعرفه های گمرکی و سهمیه ها برای دسترسی به بازار داخلی اروپا مصون بماند باید نه تنها به استانداردهای امروز اروپا بلکه به قواعد آینده آن هم پلیبند باشد.

البته کمیسیون اروپایی خود واقف است که این موضع اتحادیه اروپا در قبال انگلیس به دشواری قابلیت پیشبرد را دارد. جانسون خواهان پایبندی به قواعد کم تر و استانداردهای پایین تر و محدودیت در تردد آزادانه کارگران است.

در این اوضاع این مسئله قابل تصور است که در خاتمه امسال میلادی یک توافق تجاری محدود بین بروکسل و لندن منعقد گردد و شاید همین موفقیت کوچک هم اتفاق نیفتد. در این صورت هرج و مرج برگزیت با تاخیر یک ساله مجد باز هم می تواند به وقوع بپیوندد.

در این میان بخصوص قهرمان صادرات اروپا یعنی آلمان از وقوع یک برگزیت سخت احتمالی متضرر می گردد. انگلیس برای جمهوری فدرال آلمان یک بازار صادرات مهم محسوب می گردد. آلمان هر ساله کالاها و خدماتی به ارزش حدود 100 میلیارد یورو به انگلیس صادر می نماید.

شمار مشاغلی که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم در آلمان به صادرات انگلیس وابسته هستند بر اساس آنالیز های اجرا شده بالغ بر 450 هزار شغل است که از بین آن ها حدود 60 هزار شغل به صنعت خودرو مربوط است.

انگلیس برای خودرو سازان آلمانی دومین بازار صادرات مهم جهان محسوب می گردد.

انگلیس آدینه شب به وقت محلی در تاریخ 31 ژانویه (11 بهمن ماه) رأس ساعت 23:00 به وقت گرینویچ پس از سه سال و نیم کشمکش و دعوای سیاسی بر سر برگزیت، رسماً به کار خود در اتحادیه اروپا خاتمه داد. همزمان با اعلام برگزیت، هزاران نفر از هواداران آن مقابل مجلس در مرکز لندن تجمع نموده این اتفاق مهم را کنار هم جشن گرفتند.

پس از این رویداد تاریخی، مرحله گذار 11 ماهه از (اول فوریه) تا خاتمه امسال میلادی (21 دسامبر سال 2020) شروع شده است و کشور انگلیس در این دوره گذار می تواند به عنوان یکی از اعضای بازار مشترک اتحادیه اروپا باقی بماند، اما طبق قانون، هرگونه تمدید دوره گذار فراتر از خاتمه سال 2020 ممنوع است. انگلیس در دوران گذار پسابرگزیت همچنان در بازار داخلی و اتحادیه گمرکی اروپا باقی خواهد ماند.

انگلیس بعد از سه سال و اندی کشمکش سیاسی غزل خداحافظی از اتحادیه اروپا را خوانده و به عنوان اولین عضو، این تشکل را بعد از 47 سال ترک نموده است، با این حال، هزاران انگلیسی که خارج از این کشور زندگی می نمایند و هزاران شهروند اروپا که در انگلیس به سر می برند به روشنی نمی دانند دقیقاً چه در انتظارشان است.

اروپا و انگلیس هر دو اعلام نموده اند که در مذاکرات پسا برگزیت برای تنظیم روابط آینده بین لندن-بروکسل از مواضع خود کوتاه نخواهند آمد و این نشان می دهد که مذاکرات سخت و دشواری در پیش روی آن ها قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 750

به "خطر بالای مناقشات پسابرگزیت لندن و بروکسل برای اقتصاد آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر بالای مناقشات پسابرگزیت لندن و بروکسل برای اقتصاد آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید