سازش با غرب خسارت بار است

به گزارش مجله رویای کره ای، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: با وجود تجربه های تلخ گذشته، درست نیست که مجدداً رویکرد مذاکره و سازش با غرب مطرح گردد بلکه باید همیشه رویکرد مقاومت را در نظر داشته باشیم.

سازش با غرب خسارت بار است

به گزارش گروه رسانه های مجله رویای کره ای، علی اکبر کریمی در گفت وگو با مهر با تاکید بر اینکه سازش در برابر غرب نتیجه ای برای ما نخواهد داشت، گفت: تجربه چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی نشان داده است که همیشه آمریکا و کشورهای همراهش به ویژه اروپا، زبانی جز زبان اقتدار را نمی فهمند و هر زمانی که ما در راستا مذاکره و سازش پیش رفتیم، به دستاوردی نرسیدیم.

وی ادامه داد: تجربه برجام و سال های پس از آن هم صحت این ادعا را اثبات کرد و نشان داد که علی رغم آنکه ما مذاکره کردیم، لبخند زدیم و همه تعهدات را انجام دادیم، اما با خلف وعده و عدم انجام تعهدات طرف مقابل روبرو شدیم و عملاً طی چند سال گذشته فرصت های بسیار زیادی را از دست دادیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت های اخیر رئیس جمهور درباره مذاکره با مقامات غربی، توضیح داد: با وجود تجربه های تلخ گذشته، درست نیست که مجدداً رویکرد مذاکره و سازش با غرب مطرح گردد و متاسفانه می بینیم که بعضی از افراد در بدنه دولت مدام این مسئله را مطرح می نمایند و کشورهای دلالی چون فرانسه هم به دنبال آن هستند که مجدداً ایران را پای میز مذاکره بکشانند.

کریمی تاکید نمود: با توجه به اینکه کشور ما در بحث برجام تجربه تلخی را گذراند، قطعاً نباید اجازه دهیم که مجدداً چنین تجربه هایی تکرار گردد و از سوی دیگر، نباید به پیشنهادات کشورهای غربی چون فرانسه توجه گردد و منافع ملی خود را با مُشتی دلار و منابع ارزی معامله کنیم.

وی گفت: با اتخاذ راهبرد مقاومت، تکیه بر توانمندی های داخلی، حمایت از تولیدات بومی خودمان و صرفه جویی در هزینه ها، می توانیم از مسائل عبور کنیم و نباید به طرف مقابل امتیاز دهیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهبرد مقاومت و کاهش تعهدات ایران در برجام، ما را سریعتر به اهدافمان می رساند، گفت: تجربه ثابت نموده است که رویکرد مقاومت، تنها رویکردی است که می تواند برای ما دستاورد داشته باشد و سازش و مذاکره نه تنها فایده ای برای ما ندارد، بلکه خسارت های زیادی را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه البته این مسئله به معنای عدم استفاده از ابزار دیپلماسی نیست و ما باید از ابزارهای دیپلماسی برای توسعه روابط خود در سطح بین المللی حداکثر استفاده را ببریم، ادامه داد: در شرایطی که آمریکا با بسیاری از کشورهای جهان درگیر و تحریم هایی را به آنان تحمیل نموده است، ما باید از این فرصت استفاده کنیم و با آن کشورها تعامل خود را افزایش دهیم و از این طریق به اهدافمان برسیم.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در واقع ما باید ضمن استفاده از دیپلماسی، رویکرد مقاومت را هم در نظر داشته باشیم و از سوی دیگر مذاکره و سازش را نفی کنیم.

بازگشت به صفحه رسانهها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 333

به "سازش با غرب خسارت بار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازش با غرب خسارت بار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید