سهمیه بنزین 120 لیتری آذر به چه کسانی می رسد؟

به گزارش مجله رویای کره ای، به گزارش خبرنگاران، بعد از ایجاد اختلال در سامانه هوشمند سوخت، بسیاری از پمپ بنزین ها در کشور تعطیل شد. گزارش های مختلف نشان می داد از چهارم آبان ماه به بعد در بسیاری از پمپ بنزین ها فقط بنزین آزاد موجود بود و خبری از بنزین سهمیه ای نبود.

سهمیه بنزین 120 لیتری آذر به چه کسانی می رسد؟

اگرچه هنوز هم بسیاری از مردم می گویند پیدا کردن بنزین سهمیه ای کار دشواری است و حتی پمپ بنزین هایی که وزارت نفت اعلام نموده هم بنزین 1500 تومانی ندارند.

سهمیه 120 لیتری بنزین آذر

به نظر می رسد مشکل شبکه سوخت هنوز کامل حل نشده و همه پمپ بنزین ها به مدار فراوری برنگشته اند. اما همزمان با بروز این مشکل، وزیر نفت اظهار داشت که دولت قرار است سهمیه بنزین جبرانی به مردم پرداخت کند.

این پیشنهاد بعد از آن مطرح شد که ابراهیم رئیسی برای حل مشکل بنزین، با وزیر نفت ملاقات کرد. بعد آن جلسه بود که جواد اوجی از تخصیص سهمیه بنزین جبرانی اطلاع داد.

اگرچه هنوز مقدار سهمیه بنزین جبرانی تعیین نشده است، اما پیگیری های خبرنگاران نشان می دهد احتمالا سهمیه بنزین جبرانی دولت، 60 لیتر است.

مشمولان سهمیه جبرانی بنزین

اما مساله مهم دیگر زمان واریز سهمیه بنزین جبرانی است. وزیر نفت گفته این سهمیه به زودی تخصیص داده می گردد. اما مساله این است که تخصیص سهمیه بنزین تازه احتیاج به فرایند عملیاتی و اقداماتی دارد که اکنون امکان پذیر نیست.

برای همین گفته می گردد که سهمیه بنزین جبرانی، با سهمیه بنزین آذرماه واریز می گردد. بر این اساس احتمالا یکم آذرماه، کارت سوخت خودروهای شخصی با 120 لیتر بنزین شارژ می گردد. یعنی 60 لیتر سهمیه بنزین آذرماه و 60 لیتر دیگر هم سهمیه بنزین جبرانی وعده داده شده.

اما سهمیه 120 لیتری بنزین آذرماه برای چه کسانی واریز می گردد؟

آنگونه که وزیر نفت گفته قرار است سهمیه سوخت بنزن جبرانی برای همه واریز گردد. این سهمیه هم برای خودروهای سواری، موتورسیکلت ها، وانتی ها، خطی ها و آکادمی ها و سایر موارد است.

آنگونه که مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفته سهمیه جبرانی بنزین به تمامی کارت های سوخت بنزین یارانه ای تعلق می گیرد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1912

به "سهمیه بنزین 120 لیتری آذر به چه کسانی می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه بنزین 120 لیتری آذر به چه کسانی می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید