حمل و نقل عمومی نگرانی اصلی وزارت بهداشت، ویروس کرونا در اقتصاد بسیار ناعادلانه عمل می نماید

به گزارش مجله رویای کره ای، حریرچی گفت: ترافیک تهران نسبت به هفته گذشته افزایش داشته و نگرانی اصلی ما حمل و نقل عمومی است.

حمل و نقل عمومی نگرانی اصلی وزارت بهداشت، ویروس کرونا در اقتصاد بسیار ناعادلانه عمل می نماید

به گزارش خبرنگار ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی امشب 23 فروردین ماه با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به ارزیابی نخستین روز اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند پرداخت.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه مسئولان هدایت و رانندگی اعلام کردند، ترافیک تهران نسبت به هفته گذشته 20 الی 30 درصد افزایش داشته است، ولی نسبتا به روز مشابه سال گذشته 40 الی 60 درصد کاهش را نشان می دهد اضافه نمود: نگرانی اصلی ما در حمل و نقل عمومی است.

حریرچی با بیان اینکه این تصور غلط است که با سختگیری یکی دو ماه، ویروس کرونا از بین می رود، اعلام کرد: اگر واکسن و داروی ویروس پیدا نگردد و یا ویروس کرونا مانند ویروس سارس خود به خود ازبین نرود، باید به زندگی مسالمت آمیز با این ویروس عادت کنیم.

او با اشاره به اینکه مسافران سواری شخصی از مسافران حمل و نقل عمومی ایمن تر هستند، گفت: در این شرایط احتمال آلودگی کمتر می گردد لذا ما در شهر های عظیم بازگشایی ها را بر حسب تراکمی که به وجود می آید انجام می دهیم.

حریرچی با اشاره به اینکه اکنون ما در دو جبهه کرونا و تحریم های ناجوانمردانه در حال مبارزه هستیم اضافه نمود: در بیشتر استان ها قله و پیک را گذرانده ایم گرچه در بعضی از استان ها فرایند صعودی است.

معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ما در طرح فاصله گذاری هوشمند الزاماتی را در نظر گرفته ایم که بر مبنای آن بازگشایی ها انجام می گردد، گفت: باید اذعان داشت که تعدادی از شغل های دولتی مانند نیروی انتظامی، انرژی، برق و آب هیچگونه تعطیلی را نمی توان در مورد این مشاغل انجام داد و لذا تعطیل بردار نیستند.

او با اشاره به اینکه 18 ماه زمان می برد تا واکسن کرونا کشف گردد، ادامه داد: در فروشگاه های زنجیره ای فقط مواد غذایی و بهداشتی اجازه فعالیت دارند و سایر قسمت های مرتبط با لوازم خانگی و پوشاک تعطیل هستند.

حریرچی توضیح داد: در اسفند ماه تعطیلی مغازه ها را نداشتیم، اما مردم خودشان کمتر بیرون می آمدند و بسته شدن مغازه ها از 8 فروردین به بعد صورت گرفت، ما می دانیم که کسانی که کسب و کار خرد داشتند دچار مشکل شده اند، مراکز پرخطر مانند رستوران ها، باشگاه های ورزشی و سالن های عظیم با تأخیر بیشتر بازگشایی می شوند.

او با اشاره به اینکه هیچ عجله ای در بازگشایی مدارس و دانشگاه ها نداریم، گفت: اگر مدارس و دانشگاه ها بازگشایی نگردد مشکل کمتری در بحث حمل و نقل خواهیم داشت، بازگشایی ها را باید به گونه ای تنظیم کنیم که ستون فقرات حمل و نقل عمومی تحمل آن را داشته باشد، یک میلیون و 200 هزار نفر روزانه از شهرستان های اطراف به تهران ورود پیدا می نماید و لذا تهران پاشنه آشیل در بحث کرونا است به طوری که بعضی از شهرستان های اطراف تهران از چندین مرکز استان عظیم تر است، تهران شهرستان های دیگر را هم در معرض خطر قرار می دهد.

معاون کل وزیر بهداشت ادامه داد: طبق پیش بینی های اجرا شده امیدواریم از اواسط اردیبهشت سیر نزولی بیماری را داشته باشیم، البته به شرط اینکه مردم به رعایت پروتکل های ابلاغی بپردازند، در این میان باید به فقرا هم توجه کرد، زیرا ویروس کرونا در ابتلا عادلانه عمل می نماید، اما در بحث مالی بسیار ناعادلانه عمل می نماید.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در انتها اعلام کرد: افراد جوان کم علامت و بی علامت خطرناکترین فرد برای انتقال بیماری هستند که هدف اصلی ما شناسایی این افراد است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 978

به "حمل و نقل عمومی نگرانی اصلی وزارت بهداشت، ویروس کرونا در اقتصاد بسیار ناعادلانه عمل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمل و نقل عمومی نگرانی اصلی وزارت بهداشت، ویروس کرونا در اقتصاد بسیار ناعادلانه عمل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید