شماره جدید دنیا کتاب روی پیشخوان آمد

به گزارش مجله رویای کره ای، به گزارش خبرنگاران، این شماره دنیا کتاب که شماره های 6 و 7 سال جاری این ماهنامه را در بر می گیرد، برای ماه های شهریور و مهر منتشر شده است. مجله با مقاله ای با عنوان لابه لای کتاب ها از احمد اخوت شروع می گردد. مطلب دوم نیز طبق روال معمول این نشریه به نامه های پرویز دوائی اختصاص دارد که در این شماره با عنوان یک تکه راحت به چاپ رسیده است. مقاله بعدی نیز از کامیار عابدی و درباره درگذشت سیمین بهبهانی است.

شماره جدید دنیا کتاب روی پیشخوان آمد

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ دیجیتال از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

کتاب های تجلیات روح ایرانی، نخبگان ایرانی در دوران گذار، کی کوه؛ داستان زندگی یاغی مهربان، سفر برگذشتنی، سفر به ایران، جلدهای اول و دوم دانشنامه تهران بزرگ، تاریخ عکاسی بوشهر، اهل ساز: سازشناسی موسیقی بوشهر، تاریخ قفقاز، فرهنگ رجال و خاندان های معاصر عراق، سعدی، شاهنامه فردوسی؛ تصحیح انتقادی، مقدمه تحلیلی، نکته های نویافته، درخت ارغوان، به خاطر باران، گگرددن رمان، کمونیست مومارتر و داستان های دیگر، کتاب شناسی آثار فارسی چاپ شده در شبه قاره(هند، پاکستان، بنگلادش)، کتابشناسی ماه، روابط بین الملل در فقه اسلامی، تاریخ مرگ: نگرش هایی غربی در باب مرگ از قرون وسطا تا به امروز و دور کیم مرده است! شرلوک هلمز به نظریه اجتماعی وارد می گردد. از جمله کتاب هایی هستند که در این شماره جهان کتاب، معرفی شده یا به مدد مقالات نوشته شده، مورد نقد و آنالیز قرار گرفته اند.

معرفی شاندر کیگْل یکی دیگر از مقالات این مجله است که با نام این ایران شناس چاپ شده است. این مطلب به قلم میکلوش شارکوزی و با ترجمه پیغام شمس الدینی چاپ شده است. در یکی دیگر از مقالات جهان کتاب، شخصیت های رمان ها سیاه به قلم کریستین فرنیو و میشل آبسکت با ترجمه یاسمن منو معرفی شده اند. یان رانکین، ژرژ سیمنون، دیوید گودین، ریموند چندلر، داشیل همت و هنینگ مانکل از جمله نویسندگانی هستند که در این مقاله معرفی شده اند.

جنگ سرد فرهنگی روسیه و اوکراین نوشته کلی نستراک مطلب بعدی این نشریه است که توسط پرتو شریعتمداری ترجمه شده است. در بخش هزار و یک داستان مجله نیز این کتاب ها معرفی شده اند: با دمپایی های لنگه به لنگه، تربیت های پدر، تو نگذاشتی جهان جای بدی باشد، زخمی روزگار، قاب های خالی، گانگستری از دیار حافظ، لور کا در خیابان فرشته و نفرین سرخ.

در قسمت وقت شعر هم این مجموعه شعرها معرفی شده اند: سال دیگر، ای دوست، ای همسایه...، کسی نخواند، این شعرها برای اوست، مثل جوهر در آب و هرگز به جنگ سیگار تعارف نکن. 2 بخش پایانی این مجله نیز، معرفی کوتاه و تازه های بازار کتاب هستند.

این مجله با 80 صفحه و قیمت 8 هزار تومان منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 827

به "شماره جدید دنیا کتاب روی پیشخوان آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شماره جدید دنیا کتاب روی پیشخوان آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید