ضعیف ترین دربی تاریخ در روزی که حرف و عمل سرخابی ها یکی نبود

به گزارش مجله رویای کره ای، بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که دربی 97 ضعیف ترین دربی تاریخ بود و هر دو تیم برای نباختن به زمین آمده بودند.

ضعیف ترین دربی تاریخ در روزی که حرف و عمل سرخابی ها یکی نبود

بهنام طاهرزاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص تقابل پرسپولیس و استقلال در دربی 97 گفت: دربی به هیچ وجه کیفیت فنی نداشت و بازیکنان دو تیم برای نباختن بازی می کردند. نمی توانیم خیلی به بازیکنان خرده بگیریم چون سیاست و تاکتیک کادرفنی سرخابی ها این بود و هم استقلال و هم پرسپولیس برای شکست نخوردن به زمین آمده بودند.

وی ادامه داد: گل محمدی و مجیدی می خواستند میانه میدان را در اختیار بگیرند و با تجمع نفرات زیاد در وسط زمین بیشتر به فکر محافظت از دروازه شان بودند. تفکر هجومی در دو تیم وجود نداشت و شاهد ضعیف ترین دربی تاریخ بودیم. پرسپولیس در چند هفته گذشته نتایج خوبی کسب کرده و توانسته بود به صدر جدول نزدیک شود و با توجه به شکست سنگین سپاهان فرصت خوبی بود تا با پیروزی در دربی به صدر جدول صعود کند که این اتفاق نیفتاد. نتیجه تساوی البته بیشتر به نفع پرسپولیس بود تا استقلال، آبی پوشان با توجه به 4 تساوی پیاپی که داشتند می خواستند زنجیره تساوی را قطع کنند ولی به هدف شان نرسیدند.

بازیکن پیشین پرسپولیس با بیان اینکه انتظار از پرسپولیس و استقلال به عنوان دو مدعی قهرمانی زیاد است، مطرح کرد: اعضای هر دو تیم پیش از دربی می گویند که می خواهیم به خاطر هواداران در دربی به پیروزی برسیم و دل شان را شاد کنیم، در صورتی که در دربی 97، حرف و عمل سرخابی ها یکی نبود و عملا دیدیم هیچکدام برای شادی هواداران بازی نکردند و به فکر جایگاه و موقعیت شان بودند. مثل همیشه استرس و اضطراب در دو تیم وجود داشت. وقتی در فکر و فکر کادرفنی و بازیکنان دو تیم یک کلمه نقش بسته باشد و آن هم نباختن است، معین است که یک موقعیت گل صددرصد از دو تیم در دربی نمی بینیم یا حتی بازیکنان نمی توانند یک شوت درست و حسابی در چارچوب بزنند.

تیم های بزرگ ما و بویژه پرسپولیس و استقلال مشکل روحی و روانی دارند و هیچ مدیری هم راهکاری برای رفع این موضوع ندارد. طاهرزاده با طرح این موضوع گفت: در تیم ملی، پرسپولیس و استقلال و حتی تیم های دیگرمان یک متخصص روانشناس نداریم تا در مواقعی که نیاز است ورود کند و آرامش روحی و روانی را برای اعضای تیم به ارمغان بیاورد. هرچقدر هم بگوییم که دربی هم مثل سایر بازی هاست و 3 امتیاز بیشتر ندارد، اینطور نیست و در عمل می بینیم که این بازی برای هر دو تیم و هواداران حساسیت ویژه ای دارد. باید در کادر تیم یک متخصص روانشناس حضور داشته باشد تا بازیکنان را از لحاظ روحی و روانی برای تحمل فشار و حساسیت این مسابقه آماده کند. وقتی تیمی مثل پرسپولیس یا استقلال در کادرش یک دکتر روانشناس داشته باشد، بازیکنان می توانند با حداقل تحمل فشار و استرس در دربی بازی کنند، آن وقت است که دربی های مجذوب کننده و تماشایی تری را شاهد خواهیم بود.

وی درباره بازی آینده پرسپولیس مقابل هوادار گفت: سرخپوشان قطعا مقابل هوادار بازی بهتری انجام خواهند داد و نتیجه خوبی می گیرند. بازی بعدی پرسپولیس دیگر حواشی و حساسیت های بازی با استقلال را ندارد و بازیکنان می توانند بهتر تفکرات تاکتیکی کادرفنی را در زمین پیاده کنند. پرسپولیس نتیجه دربی را فراموش خواهد کرد و دوباره در راستا پیروزی قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1940

به "ضعیف ترین دربی تاریخ در روزی که حرف و عمل سرخابی ها یکی نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضعیف ترین دربی تاریخ در روزی که حرف و عمل سرخابی ها یکی نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید