فرسودگی تجهیزات آزمایشگاهی و ابنیه کارگاهی مشکل فنی و حرفه ای است

به گزارش مجله رویای کره ای، ابراهیم صالحی عمران شامگاه یکشنبه در نشست با جمعی از نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی در رشت، اظهارکرد: هماهنگی آموزش ها و مهارت آموزی ها با نیازهای بازارکار اولویت دانشگاه فنی و حرفه ای است.

فرسودگی تجهیزات آزمایشگاهی و ابنیه کارگاهی مشکل فنی و حرفه ای است

صالحی اضافه نمود: شایسته محور کردن برنامه های درسی و افزایش تعداد رشته های آموزشی از دیگر برنامه های این دانشگاه است. در کوشش هستیم با انجام این اقدامات کیفیت بازار کار را افزایش دهیم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با اشاره به فعالیت هزار و 300 کارگاه و آزمایشگاه در سراسر کشور، گفت: این تعداد کارگاه و واحد آزمایشگاهی در 73 واحد دانشکده فنی و حرفه ای کشور فعال هستند.

وی در ادامه به وجود برخی مسائل در دانشگاه های فنی و حرفه ای سراسر کشور اشاره و توضیح داد: عمده کارگاه ها و آزمایشگاه های دانشکده های فنی و حرفه ای کشور از نظر ابنیه کارگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی فرسوده بوده و نیازمند توجه ویژه هستند.

حضور 7 هزار دانشجو و مهارت آموز در دانشکده های هفتگامه فنی و حرفه ای گیلان

صالحی عمران به وضعیت دانشکده های فنی و حرفه ای فعال در سطح استان گیلان اشاره و اعلام کرد: در دانشکده های هفتگانه فنی و حرفه ای استان گیلان 117 واحد کارگاهی و آزمایشگاهی فعالیت می نمایند.

وی با اشاره به تعداد دانشجویان و مهارت آموزان دانشکده های هفتگانه استان گیلان، ادامه داد: حدود 7 هزار دانشجو و مهارت آموز در این دانشکده های آموزش حضور داشته و تحت آموزش قرار دارند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور اظهارکرد: این تعداد دانشجو در 300 کد رشته جذب شده و به مهارت آموزی مشغول هستند.

در ادامه این نشست هر کدام از نمایندگان استان گیلان به برخی از مسائل واحدهای دانشکده فنی و حرفه ای در استان گیلان پرداختند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 93

به "فرسودگی تجهیزات آزمایشگاهی و ابنیه کارگاهی مشکل فنی و حرفه ای است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرسودگی تجهیزات آزمایشگاهی و ابنیه کارگاهی مشکل فنی و حرفه ای است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید