قدرت تخریبی انفجار بیروت به اندازه یک بمب هسته ای کوچک بود

به گزارش مجله رویای کره ای، به گزارش خبرنگاران، روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی با اشاره به انفجار روز گذشته در بندربیروت نوشت: قدرت این انفجار معادل قدرت یک بمب هسته ای تاکتیکی بود. میزان زیادی از نیترات آمونیوم در بندر بیروت از بیش از 6 سال قبل تا به امروز در شرایط نامطلوبی انبار شده بود.

قدرت تخریبی انفجار بیروت به اندازه یک بمب هسته ای کوچک بود

بر اساس این گزارش، قدرت انفجار صورت گرفته در بندر بیروت معادل 600 تا 800 تن ماده تی ان تی است. هنوز نمی دانیم که آیا تمام ماده موجود در انبار بندر منفجر شده است یا خیر اما آنچه که به وقوع پیوست بیشتر شبیه انفجار یک بمب هسته ای کوچک بود.

این روزنامه افزود: یکی از سرویس های امنیتی در لبنان از وجود پسماندهای سمی از قرن گذشته تا کنون در نزدیکی محل انفجار خبر داده است که باعث می شود پیامدهای این انفجار وخیم تر جلوه کند.

لبنان در زمینه وقوع چنین انفجاری که تعداد زیادی از آن بر روی زمین رخ نداده رکورد شکنی کرد. خسارات وارده بعد از وقوع انفجار در حد وقوع یک جنگ است. بندر بیروت به صورت کامل ویران شده به طوریکه به نظر می رسد یک حمله نظامی در آن رخ داده است.

طبق نوشته این روزنامه اطلاعات امنیتی اولیه نشان می دهد که دلیل وقوع این انفجار، به وجود آمدن یک آتش سوزی در نزدیکی انبار بوده و احتمالاً این آتش سوزی به دلیل لحیم کاری دروازه آهنی در این منطقه صورت گرفته است. بیش از 2700 تن نیترات آمونیوم، که به صورت نامطلوبی انبار شده بود تبدیل به هیزم این آتش شد.

االاخبار نوشت: عربستان سعودی خیلی زود از این انفجار بهره برداری سیاسی کرده و با بازوهای رسانه ای وابسته به خود در ریاض، دبی و بیروت انگشت اتهام را به سمت حزب الله برد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1173

به "قدرت تخریبی انفجار بیروت به اندازه یک بمب هسته ای کوچک بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرت تخریبی انفجار بیروت به اندازه یک بمب هسته ای کوچک بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید