مالزی با همکاری ایران، غذای حلال فراوری می نماید

به گزارش مجله رویای کره ای، وزیر صنعت و تجارت خارجی مالزی گفت: این کشور آمادگی دارد با همکاری ایران در زمینه فراوری غذای حلال سرمایه گذاری مشترک داشته باشد.

مالزی با همکاری ایران، غذای حلال فراوری می نماید

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران، مصطفی محمد، وزیر صنعت و تجارت خارجی مالزی و هیات همراه که امروز با شافعی، رئیس اتاق ایران دیدار داشتند اظهار کرد: من اینجا هستم تا تصمیمات مهمی را که رهبران دو کشور، یعنی رئیس جمهور ایران و نخست وزیر مالزی در تاریخ هفتم اکتبر اتخاذ نموده اند، پیگیری کنم.

مصطفی محمد درباره این تصمیمات گفت: از تصمیمات مهمی که اتخاذ شده، افزایش تجارت میان دو کشور است که سطح آن کاهش یافته است. موضوع دیگر سیستم پرداخت ها بعد از تحریم هاست، به نحوی که بانک های مرکزی بتوانند پرداخت های یکدیگر را انجام دهند. همچنین در خصوص تجارت در حوزه نفت و گاز و خودرو تصمیمات را که اتخاذ شده می خواهیم پیگیری کنیم.

وی درباره زمینه حلال عنوان نمود: صحبت هایی کردیم در زمینه تامین اقتصادی و استفاده از بانک های اسلامی که بانک اسلامی قوی داریم و می توانیم نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه سایر کشورها از آنها استفاده کنیم. به طور خاص ما در سه حوزه در زمینه حلال صحبت کردیم که یکی فراوری غذای حلال بود. چنانچه با همکاری ایران می توانیم سرمایه گذاری مشترک داشته باشیم. حتی کشورهای غیر مسلمان نیز پذیرش این نوع حلال رو به افزایش است.

وزیر صنعت و تجارت خارجی مالزی ادامه داد: دومین حوزه اولویت ما فراوری داروهای حلال و واکسن های حلال است و با شرکت های بین المللی می توانیم همکاری کنیم. شرکت مهمی داریم به نام (AGA farmer) که در منطقه خاورمیانه سرمایه گذاری می نماید و می خواهیم با برادران و خواهران ایرانی برای ترویج فراوری این محصولات در این زمینه صحبت کنیم.

به گفته مصطفی محمد، حوزه سوم همکاری، حوزه مواد آرایشی-بهداشتی حلال است.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 475

به "مالزی با همکاری ایران، غذای حلال فراوری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالزی با همکاری ایران، غذای حلال فراوری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید