مصرف ویتامین D مانع از ابتلا به کرونا نمی شود

به گزارش مجله رویای کره ای، یک متخصص بیماری های عفونی گفت تا کنون یافته ای که نشان دهنده پیشگیری از ابتلا به کرونا با مصرف ویتامین D باشد، به دست نیامده است.

مصرف ویتامین D مانع از ابتلا به کرونا نمی شود

جمال میرزایی، متخصص عفونی و فلوشیپ فوق تخصص نقص ایمنی، سرطان و پیوند در گفت وگو با خبرنگار

این متخصص عفونی بیان نمود: از جمله نقش های ویتامین دی در کنترل کووید می توان به مهار و کنترل تکثیر ویروس کرونا اشاره کرد. همینطور به دلیل اثرات ضد التهابی و تنظیم کننده ای که ویتامین دی روی سیستم ایمنی بدن دارد، می تواند در کنترل کرونا موثر باشد.

او گفت: توصیه ما به افرادی که مبتلا به کمبود ویتامین دی هستند این است که از طریق مصرف مکمل ها، این کمبود را کنترل و جبران کنند.

او ادامه داد: تا کنون در مطالعاتی که در نقاط مختلف دنیا اجرا شده، موردی درباره اثرگذاری واضح ویتامین دی بر پیشگیری از ابتلا به کرونا و یا تجربه عوارض و شدت کمتر کووید، در صورت مصرف مکمل های ویتامین دی، از طریق افراد بدون توجه به شرایط سطح ویتامین دی بدنشان، بیان نشده است. با این حال افرادی که کمبود ویتامین دی دارند حتما باید از مکمل ها استفاده کنند.

این متخصص بیماری های عفونی بیان نمود: باید به این نکته توجه داشت که تجویز مکمل های ویتامین دی برای هر فرد، بدون توجه به کمبود این ویتامین، برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و یا جلوگیری از شدت بیماری در فرد مبتلا، توصیه نمی شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 مهر 1400 بروزرسانی: 11 مهر 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1833

به "مصرف ویتامین D مانع از ابتلا به کرونا نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف ویتامین D مانع از ابتلا به کرونا نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید