مظاهری: نسل ما بوکس را از کانکس بیرون کشید، لیگ متمرکز خوب نیست

به گزارش مجله رویای کره ای، ملی پوش و قهرمان بوکس ایران معتقد است که برگزاری لیگ به صورت متمرکز نمی تواند باعث پویایی این رشته گردد.

مظاهری: نسل ما بوکس را از کانکس بیرون کشید، لیگ متمرکز خوب نیست

علی مظاهری در گفت وگو با خبرنگاران، درباره احتمال حضورش در لیگ بوکس به عنوان سرمربی شرح داد: اگر شرایط و فضا برای این کار فراهم باشد این احتمال وجود دارد اما تقریبا مسابقات الان به صورت استانی برگزار خواهد شد و بیشتر هیات ها هستند که شرکت می نمایند. استان ها با شرکت دادن هیات های خودشان می خواهند بوکس را در شهرهای خود پویا نمایند که به همین دلیل از داشته های خودشان استفاده می نمایند و یک یا دو تیم شرکتی و کارخانه ای هستند.

او اضافه نمود: ما هم (هیات کرمانشاه) به لیگ ورود کردیم تا مانع جا ماندن بوکسورهای خود از سایر شهرها و بوکسورها شویم. در استان هم مدیرکل ورزش و جوانان حمایت کافی را انجام دادند تا در لیگ شرکت کنیم. البته هنوز به اجماع نرسیده ایم که چه کسی سرمربی باشد، اما نظر هیات این است که از داشته های خودمان استفاده کنیم.

قهرمان بوکس آسیا درباره ورود بوکسورهای خارجی به لیگ ایران نیز شرح داد: ما باید تمام استفاده های خود را انجام دهیم و از نظر من این اتفاق یک وجه مثبت و یک وجه منفی دارد. وجه منفی این است که ما می توانستیم این پول ها و هزینه را روی بوکسورهای خودمان صرف می کردیم تا سقف قراردادها بالاتر برود و از طرف مثبت، این موضوع باعث می گردد تن بوکسورهای ما به بوکسور خارجی بخورد. اینکه یکی دو مسابقه نمی تواند تاثیر آنچنانی بگذارد کاملا صحت دارد، اما همین که با یکی دو بوکسور خارجی مبارزه نمایند مفید است.

او در پاسخ به این سوال که اکنون و با وجود مسائل اقتصادی و ... شرایط کلی بوکس ایران را چگونه ارزیابی می نماید؟ شرح داد: مدتی است که از بوکس دور هستم، اما نگاه جامع و کارشناسی به این رشته دارم. موضوع و انتقادی باشد مطرح می کنم چون بوکس شوخی بردار نیست. به هر حال نسل ما بود که بوکس را از کانکس به جاهای خوب رساند و دید ورزش ایران را نسبت به این رشته مثبت کرد. اکنون با وجود کرونا اردوها برگزار گردیده و کارهایی هم برای موفقیت در انتخابی المپیک انجام می گردد که خوب است، در مجموع به عنوان یک عضو خانواده بوکس راضی هستم.

او اضافه نمود: کوشش هایی اجرا شده و بوکسورهای ما برای دریافت مدال برنز در آسیا حرفی برای گفتن دارند. اردوهای مشترکی برگزار گردید که اگر این تیم سوریه نفرات اصلی خود را آورده باشد بسیار خوب است. همین که تنشان به تن بوکسورهای دیگر بخورد خوب است. مجموعا کار در حال اجرا شدن است ولی جای خالی قهرمانان باسابقه این رشته در فدراسیون دیده می گردد. اگر این نفرات ورود نمایند نیز به کار می آیند.

مظاهری در سرانجام و راجع به برگزاری متمرکز مسابقات لیگ نیز گفت: اگر بحث کرونا است با این روش موافق هستم اما اگر فقط می خواهند لیگ برگزار گردد، موافق مسابقات متمرکز نیستم چون بوکس باید پویا گردد. در هر کدام از استان هایی مثل لرستان، کرمانشاه و کردستان اگر این مسابقات برگزار و از شبکه های استانی پخش گردد، نوجوانان زیادی در بوکس ثبت نام می نمایند. نظر من این است که با برگزاری در استان ها می گردد بوکس ایران را پویا کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1510

به "مظاهری: نسل ما بوکس را از کانکس بیرون کشید، لیگ متمرکز خوب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظاهری: نسل ما بوکس را از کانکس بیرون کشید، لیگ متمرکز خوب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید