هشدار جدید پکن به آمریکا: از قدرت خود سوء استفاده نکن!

به گزارش مجله رویای کره ای، سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست هفتگی با خبرنگاران ضمن توصیه مجدد به آمریکا در عدم سوء استفاده از قدرت، بر حفظ استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشور ها و برقراری صلح در غرب آسیا تاکید نمود.

هشدار جدید پکن به آمریکا: از قدرت خود سوء استفاده نکن!

با تور لحظه آخری چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست مطبوعاتی هفتگی در سه شنبه به پرسش های حاضران درباره مسائل مهم روز چین و دنیا از جمله آخرین تحولات خاورمیانه مرتبط با ایران پاسخ داد.

به نوشته وبگاه وزارت خارجه چین جنگ شوانگ از سخنگویان وزارت خارجه چین در پاسخ به پرسش یکی از حاضران درباره خودداری آمریکا از صدور ویزا ورود به خاک این کشور برای وزیر خارجه ایران جهت شرکت در جلسه پنجشنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد، گفت: آمریکا به عنوان میزبان سازمان ملل متحد یک تعهد بین المللی برای صدور ویزا عبور و فراهم کردن تسهیلات لازم برای نمایندگان کشور های خارجی جهت شرکت در نشست های سازمان ملل را دارد. ما از ایالات متحده می خواهیم با جدیت این تعهد را انجام داده و به نمایندگان کشور های عضو برای حضور در جلسات سازمان ملل تسهیلات لازم را ارائه کند.

این دیپلمات چینی در پاسخ به سئوال دیگری در زمینه رای امروز مجلس ایران در زمینه تروریستی خواندن ارتش آمریکا گفت: چین به شدت نگران شرایط کنونی در خاورمیانه است. وخامت اوضاع در خلیج فارس به نفع منافع هیچکس نیست. تضمین صلح و ثبات در منطقه برای تمام دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است. چین معتقد است که همه طرف ها باید با جدیت از اهداف و اصول منشور سازمان ملل و هنجار های اساسی حاکم بر روابط بین الملل پیروی نمایند. استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشور ها باید رعایت گردد. باید از برقراری صلح و ثبات در خاورمیانه و خلیج فارس حمایت گردد. ما از ایالات متحده می خواهیم که از قدرت سوء استفاده نکند. در عین حال، از طرف های ذیربط خواستاریم برای جلوگیری از افزایش تنش، خویشتندار باشند. تبادل نظر و مشاوره برای آرام شدن اوضاع در اسرع وقت باید از سرگرفته گردد.

این در حالی است ما ژائوکسو سفیر سابق چین و معاون فعلی وزیر خارجه این کشور در سازمان ملل متحد در سخنانی گفت: من به آمریکا توصیه می کنم که از نیروی بیشتر در خاورمیانه استفاده نکند، من از همه طرف های درگیر خویشتنداری حداکثری را خواستارم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 640

به "هشدار جدید پکن به آمریکا: از قدرت خود سوء استفاده نکن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جدید پکن به آمریکا: از قدرت خود سوء استفاده نکن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید