وبا به بعضی ها فقط 4 ساعت مهلت می دهد؛ احتیاط کنید

به گزارش مجله رویای کره ای، خبرنگاران : اسهال در وبا حجیم و جهنده است و فرد احساس دل درد یا دل پیچه ندارد، همچنین در این نوع اسهال لکه خونی هم در اسهال دیده نمی شود.

وبا به بعضی ها فقط 4 ساعت مهلت می دهد؛ احتیاط کنید

به گزارش خبرنگاران ؛ یک متخصص بیماریهای عفونی درتشریح علائم بیماری وبا گفت: برخی علائم هستند که نشانه خطر بوده و می تواند ظرف چهار تا 12 ساعت بیمار را از پا در بیاورد.

دکتر محمدحسین زمانیان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه اسهال بارزترین نشانه ابتلا به وبا است، گفت: این نوع اسهال متفاوت از اسهال معمولی است و افراد باید به این تفاوت دقت داشته باشند.وی اضافه کرد: اسهال در وبا حجیم و جهنده است و فرد احساس دل درد یا دل پیچه ندارد، همچنین در این نوع اسهال لکه خونی هم در اسهال دیده نمی گردد.

این متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه اسهال در بیماری وبا مشابه لعاب برنج است، گفت: این اسهال بسیار شدید و متناوب است و فرد در ابتدای آن حالت بی حالی و ضعف ندارد.

زمانیان گفت: در کنار اسهال، استفراغ هم ممکن است جزو علائم وبا باشد که این استفراغ هم بدون حالت تهوع قبلی است.این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: پس از مدتی از اسهال شدید و استفراغ، علائم دیگری مانند بی حالی و تشنگی شدید هم در افراد دیده می گردد، همچنین در ادامه درصورت عدم درمان بیمار، فرد دچار علائم بی قراری شده و ضربان قلب بالا می رود.

زمانیان گفت: علاوه بر اینها پوست حالت ارتجاعی خود را به علت کم آبی از دست می دهد و اگر پوست فرد کشیده گردد خیلی آهسته به حالت قبل برمی گردد که این نشانه کم آبی شدید بدن است.این متخصص بیماری های عفونی اظهار داشت: وجود هریکی از این علائم نشانه ابتلا به فرم شدید وبا است که بسیار خطرناک بوده و می تواند فرد را ظرف مدت کوتاهی از پا دربیاورد.

وی شرح داد: با مشاهده این علائم افراد باید حداکثر ظرف دو تا سه ساعت خود را به مراکز درمانی برسانند و تحت درمان قرار گیرند، چرا که فرم شدید وبا می تواند یک فرد را ظرف چهار تا 12 ساعت و حداکثر 18 ساعت از پا در بیاورد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1401 بروزرسانی: 2 مرداد 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2119

به "وبا به بعضی ها فقط 4 ساعت مهلت می دهد؛ احتیاط کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وبا به بعضی ها فقط 4 ساعت مهلت می دهد؛ احتیاط کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید