وزارت نیرو حقابه لرستان را بهتر از گذشته ببیند

به گزارش مجله رویای کره ای، خبرنگاران/لرستان نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه وزارت نیرو از گذشته تا به امروز با خساست تمام نسبت به لرستان سیاستگذاری ها نموده و این درحالیست که با کنترل آب های موجود، سدسازی و مهار آب های سطحی نه تنها می توان جلوی سیلاب ها را گرفت بلکه دشت های مختلف استان را آبی کرد.

وزارت نیرو حقابه لرستان را بهتر از گذشته ببیند

سیدحمیدرضا کاظمی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مشکل حقابه لرستان موضوعی است که بعد از انقلاب اسلامی، در گذشته مسئولین استان آنطور که شایسته بوده نتوانسته اند از حق مردم این دیار دفاع نمایند.

وی اضافه کرد: علیرغم اینکه لرستان چهارمین استان پرآب کشور محسوب می گردد اما متاسفانه بهار و زمستان با سیلاب های مخرب و تابستان با خشکسالی روبرو است که در این خصوص بارها در صحن مجلس به وزیر نیرو تذکراتی داده شده و حتی استیضاح نیز شد.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه وزارت نیرو از گذشته تا به امروز با خساست تمام نسبت به لرستان سیاستگذاری ها نموده و این درحالیست که با کنترل آب های موجود، سدسازی و مهار آب های سطحی نه تنها می توان جلوی سیلاب ها را گرفت بلکه دشت های مختلف استان را آبی کرد.

کاظمی بیان نمود: هم اکنون 23 درصد زمین های زراعی استان آبی بوده و این درحالیست که میانگین کشوری 45 درصد است.

وی با بیان اینکه به وزارت نیرو فشار وارد کردیم که در مطالعات جدید لرستان را ببینند تا بتوان سدهای نیمه تمام استان را تکمیل و در مطالعات جدید نیز سدهای جدید دیده گردد، بیان نمود: در شرایط کنونی و مالی اجرای پروژه های میلیاردی مشکل بوده و دولت به دنبال تکمیل پروژه های نیمه تمام است.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به وزارت نیرو فشارآوردیم که حقابه لرستان را بهتر از گذشته ببیند تا بتوانیم سدهای مختلف استان تکمیل و سدهای در حال مطالعه و سدهایی که در گذشته تعطیل شدند فعال شوند و بخشی از کمبود کارهای گذشته جبران گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1335

به "وزارت نیرو حقابه لرستان را بهتر از گذشته ببیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت نیرو حقابه لرستان را بهتر از گذشته ببیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید