پرداخت تسهیلات برای بازسازی اماکن سیل زده جنوب استان کرمان

به گزارش مجله رویای کره ای، خبرنگاران/کرمان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: به ازای هر واحد مسکونی شهری 50 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 5 درصد به صورت ضمانت زنجیره ای و 25 میلیون تومان بلاعوض پرداخت می گردد.

پرداخت تسهیلات برای بازسازی اماکن سیل زده جنوب استان کرمان

جهت دریافت خدمات بازسازی اداری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان:علی اکبر سلطانی نژاد در گفت وگو با خبرنگاران درباره خسارت سیل ابتدای فروردین ماه جاری به منازل مسکونی در جنوب استان کرمان اظهار کرد: در منطقه جازموریان خسارات ناشی از سیل زیاد بود و بیشتر خسارات به شهر زهکلوت و روستاهای اطراف وارد شده است.

وی اضافه کرد: روز بعد از سیل همکاران ما برای ارزیابی به منطقه اعزام و یک واحد اداری در آنجا مستقر کردیم و با توجه به نوع منطقه، میزان وقوع سیل کار برآورد خسارت که با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت بهداشت، سخت بود، انجام شد.

سلطانی نژاد با بیان اینکه برآورد اولیه انجام و برای هیئت دولت ارسال شد تا مصوبه لازم را اخذ کنیم، توضیح داد: به دلیل اینکه اثاثیه مردم نیز در سیل از بین رفته و گل گرفته بود، 5 فروردین ماه مبلغی تامین و به صورت بلاعوض در اختیار بعضی از خانواده ها نهاده شد و بخش تکمیلی پرداخت بلاعوض چند روز آینده واریز خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان با اشاره به اینکه روز 12 فروردین کلنگ آغاز بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده از سیل جنوب استان کرمان که شامل تعمیر و احداث بود به زمین زده و کار آغاز شده است گفت: چالش اصلی حضور نیروها است که بخاطر کرونا محدودیت داریم و فعلا با حضور مردم کار را انجام می دهیم.

وی با اشاره به اینکه تامین اعتبار بازسازی به وسیله پرداخت تسهیلات، آورده مردم و بلاعوض صورت می گیرد، اضافه کرد: به ازای هر واحد مسکونی شهری 50 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 5 درصد به صورت ضمانت زنجیره ای و 25 میلیون تومان بلاعوض پرداخت می گردد.

سلطانی نژاد با بیان اینکه تسهیلات در روستاها 40 میلیون تومان است، گفت: برای حمل مصالح به مناطق سیل زده از خیران و دستگاه هایی که می توانند یاری نمایند، درخواست همکاری داریم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با تاکید بر اینکه درخواست ما از خیران و ارگان ها این است که یاری های مردمی و خیران به ساخت و ساز راهنمایی گردد تا هزینه های مردم کم گردد گفت: در شهرستانهای جنوبی و شرقی استان در اثر سیل دی ماه 98 و فروردین سال جاری 2300 واحد مسکونی خسارت دیده احداثی و تعمیری شناسایی و ارزیابی شده و تا به امروز برای 300 واحد پفراینده ساخت واحد مسکونی شهری و روستایی در شهرستانها تشکیل شده است.

سلطانی نژاد با اشاره به اینکه بیش از 12 میلیارد ریال یاری بلاعوض تا به امروز به حساب خسارت دیدگان واریز شده و همچنان این فرایند ادامه دارد، بیان نمود: هزینه های صدور پروانه ساختمانی در شهر و روستا، هزینه های نظارت نظام مهندسی و همچنین خدمات مهندسی مثل نقشه واحدهای مسکونی برای مردم رایگان و توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت می گردد .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان خاطر نشان کرد: تا خاتمه بازسازی در کنار مردم استان خواهیم ماند و در بازسازی اصل، مشارکت مردم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 848

به "پرداخت تسهیلات برای بازسازی اماکن سیل زده جنوب استان کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تسهیلات برای بازسازی اماکن سیل زده جنوب استان کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید