کمیسیون اروپا: ویروس دلتا تهدیدی واقعی است

به گزارش مجله رویای کره ای، یکی از مشاوران دولت آلمان خواهان تحریم سفرها از انگلیس به اتحادیه اروپا به علت شیوع ویروس دلتا در آن شده و سازمان بهداشت جهانی هم درباره بی احتیاطی اروپایان در فرایند کاهش محدودیت ها هشدار داده است.

کمیسیون اروپا: ویروس دلتا تهدیدی واقعی است

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همراه با همه عواقب وخیم آن همچنان بحرانی حل نشده در اتحاددیه اروپا به جای مانده است.

مقام آلمانی قرنطینه در صورت وقوع موج چهارم کرونا را لازم ندانست

نوترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که مارکوس زودر، نخست وزیر استان بایرن آلمان و رئیس حزب سوسیال مسیحی خاطرنشان کرد که مخالف قرنطینه مجدد در صورت وقوع موج چهارم کرونا است. وی تاکید نمود که در صورت وقوع موج چهارم کرونا با ویروس جهش یافته دلتا باید ابزارهای نوی شکل گیرد. وی خواهان تسریع واکسیناسیون و تمرکز بر مقابله با این بحران در مدارس شد.

درخواست آلمان برای تحریم سفر به اتحادیه اروپا برای انگلیسی ها

به علت شیوع گسترده ویروس جهش یافته هندی موسوم به دلتا در انگلیس کارل لایترباخ، مشاور دولت آلمان ممنوعیت سفر برای انگلیسی ها در این اتحادیه را درخواست کرد.

وی در گفتگویی با نشریه بیلد آلمان تاکید نمود که این کاملا غیر قابل فهم است که چرا هیچ محدودیتی برای ورود مسافران از انگلیس در سراسر اتحادیه اروپا وجود ندارد.

وی با توجه به تحول دراماتیک کرونایی در انگلیس درست در اواسط فصل اصلی سفر، تحریم سفر از انگلیس را خواهان شد.

کمیسیون اروپا: ویروس دلتا تهدیدی واقعی است

کمیسر امور بهداشت سلامت اتحادیه اروپا هم با تاکید بر اینکه ویروس جهش یافته دلتا در اروپا می تواند در اواخر آگوست عامل ابتلای 90 درصد مبتلایان به کرونا باشد خواهان سرعت واکسیناسیون بالاتر در کشورهای عضو این اتحادیه شده و خاطرنشان کرد که در غیر این صورت اقدامات سیاسی هدفمند ضرورت دارد.

این مقام اروپایی بعلاوه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست کرد که کوشش های خود برای واکسیناسیون را دو برابر نمایند.

وی ویروس جهش یافته را تهدیدی واقعی برای افراد واکسینه نشده و نیمه واکسینه شده دانسته و گفت: تا وقتی که نرخ بالایی در واکسیناسیون دوم افراد بدست نیامده باید همه اقدامات لازم انجام گردد تا زنجیره سرایت ویروس جهش یافته دلتا متوقف گردد.

تداوم فرایند کاهشی مبتلایان به کرونا در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان از ابتلای حدود 592 مورد نو به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده که حدود 516 مورد کم تر از این روز در هفته گذشته است. به این ترتیب اندازه مبتلایان نو به ازای هر 100 هزار نفر در یک هفته اخیر در این کشور به 5.9 کاهش پیدا نموده است. 68 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره بی احتیاطی اروپاییان در کاهش فرایند محدودیت ها

سازمان بهداشت جهانی هم با توجه به شیوع ویروس جهش یافته دلتا درباره بی دقتی ها در اروپا هشدار داده است. ماریا ون کرخووه، از کارشناسان برجسته سازمان بهداشت جهانی روز آدینه گفت که در حال حاضر بسیاری از رویدادهای مهم ورزشی و اجتماعات در حالی در این اتحادیه برگزار می گردد که بسیاری از شهفرایندان هنوز از محافظت کامل علیه کرونا با واکسیناسیون برخوردار نیستند.

وی اضافه کرد: این رویدادها عواقبی خواهد داشت. ویروس دلتا یک ویروس خطرناک است و خطر سرایت بالاتری دارد. این کارشناس سازمان بهداشت جهانی اضافه کرد: اقدامات بهداشتی ، واکسیناسیون و درمان به خوبی علیه این ویروس موثر است، اما بعد از جهش های بعدی می توان به نقطه ای رسید که دیگر تمام این اقدامات کافی نیست.

این مقام بهداشتی در اروپا تاکید نمود: با وجود کاهش تعداد مبتلایان مردم اروپا باید با احتیاط در قبال آزادی های نو رفتار نمایند. کارهای زیادی وجود دارد که ما همه می خواهیم انجام دهیم، اما چیزهای زیادی وجود ندارد که ما واقعا باید انجام دهیم.

روسیه و پرتغال در فهرست پرخطرترین منطقه ها کرونایی در آلمان

به علت توسعه ویروس جهش یافته هندی در پرتغال و روسیه دولت آلمان این کشورها را در فهرست منطقه ها خطر با ویروس های جهش یافته قرار داده و محدودیت های سخت برای مسافران از این کشورها اعمال می نماید. انستیتو رابرت کخ آلمان روز گذشته اطلاع داد که این دو کشور از روز سه شنبه در فهرست منطقه ها با خطر بالای کرونایی آلمان قرار می گیرند.

آلمان در مقابل کشورهای هلند، دانمارک و لوکزامبورگ را از روز یکشنبه از فهرست منطقه ها خطر کرونایی خود خارج نموده و محدودیت ها برای مسافران از این کشورها را لغو کرد.

ایتالیا واکسن آمریکایی جانسون اند جانسون فراوری می نماید

آژانس دارویی اروپا یک مرکز فراوری واکسن جانسون اند جانسون در ایتالیا را تصویب نموده است.

حدود 6 ماه بعد از شروع واکسیناسیون سراسری در آلمان بیش از نیمی از شهفرایندان این کشور حداقل یک بار علیه کرونا واکسینه شده و بیش از یک سوم هم هر دو دوز از این واکسن را دریافت نموده اند. این خبر را انستیتو رابرت کخ آلمان روز شنبه اعلام نموده است.

تشدید قواعد سفر برای انگلیسی ها در کشور مالت

کشور مالت هم به علت توسعه ویروس جهش یافته هندی قواعد سفر برای شهفرایندان انگلیسی را تشدید می نماید. این محدودیت ها از 30 ژوئن اجرایی خواهد شد. انگلیس برای کشور مالت عظیمترین بازار توریستی محسوب می شد. دولت انگلیس البته کشور مالت را در فهرست کشورهای سبز کرونایی خود قرار داده بود و محدودیت های سفر علیه این کشور را لغو نموده است.

گام عظیم هلند در راستا بازگشت به زندگی نرمال

کشور هلند هم یک گام عظیم بازگشت به زندگی معمول بدون محدودیت های کرونایی را برداشته است. تقریبا تمام محدودیتهای کرونایی از قبل اتخاذ شده از روز شنبه در این کشور لغو می گردد. تنها قاعده رعایت فاصله گذاری یک متری همچنان وجود خواهد داشت.

در عین حال دولت هلند با توجه به شیوع ویروس جهش یافته هندی شهفرایندان را به رعایت جوانب احتیاط فراخوانده است.

نوترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس نوترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 1,986کرونا مبتلا شده اند و 33 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 15,296نفر به کرونا مبتلا شده اند و 18 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 753نفر به کرونا مبتلا شده اند و 56 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند

در اسپانیا هم بر اساس نوترین آمارها در عرض 24 ساعت 4,924 نفر به کرونا مبتلا شده و 13 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

به این ترتیب بر اساس نوترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,766,315نفر از شروع شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 110,939نفر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,699,868نفر به کرونا مبتلا شده اند و 128,066نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس نوترین آمارها تا به حال 4,256,451نفر به کرونا مبتلا شده اند و 127,418نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,782,463نفر به کرونا مبتلا شده اند و 80,779نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,733,665نفر به کرونا مبتلا شده اند و 91,281نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند..

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1762

به "کمیسیون اروپا: ویروس دلتا تهدیدی واقعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون اروپا: ویروس دلتا تهدیدی واقعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید