گزارش، مفاهیمی که در درون نظرسنجی ها درباره ترامپ و بایدن پنهان است

به گزارش مجله رویای کره ای، با نزدیک شدن به موعد انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، توجهات به سمت نظرسنجی ها افزایش یافته است، اما باید درباره برخی مفاهیم پنهان در لابه لای این نظرسنجی ها و ابعاد و جزئیات آنها بیشتر دقت کرد.

گزارش، مفاهیمی که در درون نظرسنجی ها درباره ترامپ و بایدن پنهان است

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است 13 آبان سال جاری (برابر با 3 نوامبر 2020) برگزار شود. با نزدیک شدن به موعد این انتخابات نظرسنجی ها همچنان حکایت از پیشتازی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات دارد.

نتایج جدیدترین نظرسنجی ها

شبکه سی ان ان میانگین چندین نظرسنجی را به دست آورده است که بر اساس آن 51 درصد به جو بایدن و 42 درصد نسبت به دونالد ترامپ ابراز تمایل کرده اند. یعنی بایدن 9 درصد از رقیب خود پیش است.

نظرسنجی های دیگری نیز در این خصوص اجرا شده اند که هر کدام آمار کم و بیش متفاوتی را نشان می دهند؛ هر چند در بیشتر یا همه آنها نامزد حزب دموکرات پیشتاز است. به تصویر زیر دقت کنید.

مفاهیم مستور در لابه لای نظرسنجی ها

پیشتازی بایدن در نظرسنجی ها در شرایطی است که افرادی که برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده و تقریبا رای دادن آنها قطعی است، در میزان حمایت خود از کاندیداهای مورد حمایت تفاوت معناداری دارند. در تصویر زیر میزان حمایت قاطع و شدید از جو بایدن 46 درصد است، اما میزان حمایت قاطع از ترامپ در میان هوادارانش حدود 66 درصد است. هر چند حمایت نسبی از بایدن 43 درصد و این رقم برای ترامپ 23 درصد است. 11 درصد هم متمایل به هر یک از دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند. در اینجا حمایت قاطع به این مفهوم است که این افراد ابراز اطمینان کرده اند که به فرد اعلام شده و مورد حمایت خود رای خواهند داد، اما در میان حمایت نسبی، احتمال تغییر رای وجود دارد. بنابراین نمی توان صرفا با استناد به یک عدد اعلام شده در نظرسنجی ها، بدون بررسی کم و کیف آن، نتیجه گیری قطعی کرد.

نه به ترامپ، دلیل اصلی حمایت از بایدن

شاید دلیل اصلی میزان بالاتر حمایت نسبی از بایدن در انتخابات این است که رای دهندگان، طرفدار سینه چاک بایدن نیستند، بلکه چون او ترامپ نیست به وی رای می دهند. در اصل بخش قابل توجه آرای نامزد دموکرات نه به ترامپ است.

تصویر زیر نشان می دهد که دلیل اصلی حمایت از ترامپ عملکرد و مواضع اوست. فقط 19 درصد دلیل رای شان به ترامپ نه به بایدن است.

این داستان برای بایدن کمی متفاوت است. مهمترین دلیل اقبال به بایدن در نظرسنجی ها نه به ترامپ است. این دلیل 56 درصد رای آورده است. جالب است که عملکرد او فقط 19 درصد رای و مواضعش 9 درصد محبوبیت داشته اند. به تصویر زیر توجه کنید.

این موضوع با ادبیات و سوالی دیگر نیز بررسی شده است که نتایج مشابهی را نشان می دهد. 61 درصد هواداران بایدن گفته اند که در صورت پیروزی ترامپ عصبانی خواهند شد و 37 درصد هم گفته اند که ناراحت خواهند شد.

این در حالی است که 37 درصد هواداران ترامپ گفته اند که در صورت پیروزی بایدن عصبانی خواهند شد، و 59 درصد هم گفته اند که ناامید خواهند شد.

موضوعات مهم در انتخابات آمریکا

شرایط ویژه آمریکا در این روزها باعث شده است که موضوعات مختلفی در این دور از انتخابات اهمیت پیدا کنند. رکود اقتصادی، شیوع کرونا و برگزاری اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف این کشور، بر اولویت و اهمیت یافتن موضوعات مزبور تا حدود زیادی تاثیر گذاشته است.

برآیند بررسی نظرات رای دهندگان جمهوریخواه و دموکرات نشان می دهد که اقتصاد و شرایط اقتصادی در این کشور بیشترین تاثیر را بر نظر رای دهندگان دارد. مجموعا حدود 79 درصد اقتصاد را مهمترین اولویت دانسته اند. پس از آن نوبت به بحث خدمات درمانی می رسد که با 68 درصد رده دوم را به خود به لحاظ اهمیت برای رای دهندگان اختصاص داده است. انتصاب های در دیوان عالی، شیوع ویروس کرونا، جرائم خشونت بار و سیاست خارجی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. برای بررسی میزان درصدها و رتبه های این موارد به تصویر زیر مراجعه کنید.

اختلاف نظر نسبی دموکرات ها و جمهوری خواهان در اولویت بندی موضوعات مهم

جالب است که در خصوص اولویت بندی موضوعات در انتخابات رای دهندگان قطعی طرفدار ترامپ با هواداران بایدن نظر نسبتا متفاوتی را دارند. در میان هواداران ترامپ، 88 درصد اقتصاد، 74 درصد جرائم خشونت بار را مهمترین موضوعات می دانند. 61 درصد هم موضوع مهاجرت، 60 درصد قوانین مربوط به اسلحه و 57 درصد هم سیاست خارجی را خیلی مهم می دانند.

در نقطه مقابل و در میان هواداران بایدن، 84 درصد موضوع خدمات درمانی و 82 درصد موضوع شیوع ویروس کرونا را جزو مهمترین موضوعات می دانند. 76 درصد از هواداران نامزد دموکرات، موضوع نابرابری نژادی و قومی را در تاثیرگذاری بر آرایشان مهم می دانند. به تصویر زیر دقت کنید. اعداد با رنگ قرمز درصد حمایت هواداران ترامپ از آن موضوع به عنوان موضوع خیلی مهم است. اعداد آبی رنگ هم مربوط به هواداران بایدن است.

معانی اعداد فوق تا حدودی منطبق بر تحولات جاری و رقابت های انتخاباتی در آمریکاست. دونالد ترامپ بارها از اقتصاد به عنوان مهمترین دستاورد خود یاد کرده است. او همچنین سیاست های جنجالی در زمینه مهاجرت داشته است. به همین دلیل اقتصاد در رتبه اول اولویت هواداران او، و مهاجرت در رتبه سوم قرار گرفته است.

با شیوع کرونا در آمریکا، مقامات و رسانه های حامی حزب دموکرات به شدت رئیس جمهور این کشور را به دلیل بی کفایتی در مدیریت اوضاع مورد انتقاد قرار داده اند. این رسانه ها هر روز تقریبا سعی کرده اند گافی را از خود شخص ترامپ یا مقامات دولت او رو کنند. به همین دلیل بحث خدمات درمانی و شیوع کرونا در اولویت رای دهندگان دموکرات و متمایل به آنها قرار گرفته است.

اعتراضات مردمی در آمریکا علیه کشتار سیاه پوستان نیز بهانه ای را به دموکرات ها داد تا به ترامپ حمله کنند. این تحولات باعث شده است که دموکرات ها موضوع نابرابری نژادی و قومی را نیز جزو مهمترین موضوعات موثر در انتخابات عنوان کنند. به همین دلیل است که کاملا هریس رنگین پوست به عنوان کاندیدای معاونت ریاست جمهوری در کنار بایدن معین شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1206

به "گزارش، مفاهیمی که در درون نظرسنجی ها درباره ترامپ و بایدن پنهان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش، مفاهیمی که در درون نظرسنجی ها درباره ترامپ و بایدن پنهان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید