5 اشتباهی عمر آی&zwnjپد شما را کم می&zwnjکند

به گزارش مجله رویای کره ای، وسایل الکترونیکی از جمله موبایل و انواع تبلت ها جزو وسایل های گران قیمتی هستند که باید به خوبی از آن ها مراقبت کنیم تا مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نباشیم.

5 اشتباهی عمر آی&zwnjپد شما را کم می&zwnjکند

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، ما از آی پد خود برای کتاب خواندن، فیلم دیدن و کار های دیگری استفاده می کنیم که زندگی را برای ما راحت تر نموده است؛ اما این وسیله پر کاربرد بسیار ظریف است و ممکن است اشتباه های کوچک مکرر در مدت زمان کوتاهی، آی پد ما را از کار بیندازد و مجبور به تعمیر آن یا خرید یک وسیله دیگر شویم. در ادامه شما را با مواردی که نباید انجام دهید تا آی پد عمر طولانی تری داشته باشد، آشنا می کنیم. در واقع ممکن است این موارد درباره بعضی دیگر از وسایل الکترونیکی نیز کاربرد داشته باشد. بسته به صلاح دید خود می توانید مطالب زیر را در زندگی خود به کار برید.

1. نگذارید شارژ دستگاه به طور کامل خالی شود

باید بدانید نحوه کارکرد باتری های همه وسایل شارژی به صورت دفعه ای است. یعنی برای مثال آی پد شما حدود 1000 دفعه شارژ می شود و بعد از آن عمر مفید باتری تمام می شود. یعنی درست همان زمانی که شما متوجه می شوید دیگر آی پدتان مثل سابق شارژ نگه نمی دارد. این موضوع منطقی است که وقتی شارژ آی پد رو به اتمام بود به شارژر متصل کنید؛ شارژ رو به اتمام، یعنی 15 تا 10 درصد، که خود سیستم عامل نیز اخطار می دهد، نه 0 درصد که از بی شارژی آی پد خاموش شود. در واقع هر زمان که آی پد و دیگر دستگاه های شارژی به علت اتمام شارژ خاموش می شوند ممکن است دیگر روشن نشوند و به سلامت باتری آسیب جدیی وارد می شود.

2. استفاده بیش از حد از قابلیت های دستگاه

زمانی که احتیاجی به نور زیاد ندارید و دستگاه را روی درجه نور بالا می گذارید موجب استفاده بیش از حد از ظرفیت باتری می شود و از بر سنسور های سیستم عامل بار اضافی می گذارید که موجب فرسوده شدن آن می شود. این موضوع برای روشن بودن قسمت بلوتوث و داده ها نیز صادق است. یعنی اگر به بلوتوث و اینترنت خط خود احتیاج ندارید آن ها را غیر فعال و خاموش کنید تا بیش از اندازه از سیستم عامل کار نکشید.

3. از شارژر های متفرقه استفاده نکنید

شارژر هایی که به هنگام خرید همراه آی پد شما است متناسب با ولتاژ مورد احتیاج دستگاه است و اگر به هر دلیلی از کله شارژر یا سیم های متفرقه بهره ببرید، موجب کاهش عمر دستگاه می شود. زیرا شارژر های دیگر برای باتری های دیگر ساخته شدند و ممکن است کمتر یا بیشتر از مقدار ولتاژ مورد احتیاج باتری، به آن برق رسانند که این موضوع موجب آسیب به آی پد می شود.

4. تعداد اپلیکشن های بالا در آی پد

آیا اپلیکیشنی در آی پد خود دارید که بعد از دانلود، تنها آن را یکبار استفاده کردید؟ باید بگوییم که این دسته از اپلیکیشن ها رفته رفته موجب آسیب به دستگاه شما می شوند، زیرا سیستم عامل مجبور است این اپلیکیشن هایی که احتیاج هم ندارید را هر بار راه اندازی و به روز رسانی کند که موجب فرسودگی و کاهش سرعت سیستم عامل می شود.

5. دمای بالا به آی پد آسیب می رساند

شاید باور کردنی نباشد، ولی دمای محیط بر سلامتی آی پد شما اثر مستقیم دارد. قرار دادن آی پد در محیط هایی نزدیک به بخاری و شوفاژ یا آفتاب موجب آسیب به باتری دستگاه می شود. با افزایش دما، سرعت مولکول ها افزایش می یابد و در باتری منجر به اتمام زود هنگام شارژ می شود. در بعضی موارد باتری باد می نماید و به نمایشگر آی پد آسیب می رساند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1384

به "5 اشتباهی عمر آی&zwnjپد شما را کم می&zwnjکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 اشتباهی عمر آی&zwnjپد شما را کم می&zwnjکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید