اختلاف اقتصادی خونین

به گزارش مجله رویای کره ای، مرد 60ساله به دلیل اختلاف اقتصادی برای قتل زوج سالخورده قاتل اجیر کرد. این زوج وقتی از هندوستان به تفت برگشتند، قربانی این جنایت شدند. کارآگاهان در کمتر از سه روز قاتل را دستگیر کردند.

اختلاف اقتصادی خونین

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، روز هفتم خرداد سال جاری مردی به پلیس110 شهرستان تفت استان یزد زنگ زد و خبر داد والدین سالخورده اش به نام بهرام و بی بی زهرا به قتل رسیده اند.

مأموران اداره جرایم جنایی شهرستان تفت برای آنالیز ماجرا به محله سرده تفت اعزام شده و اجساد زوج حدود 70ساله که با ضربه های چاقو به قتل رسیده بودند را در خانه یافتند.

ساعاتی از مرگ آنها گذشته بود و وسایل خانه مقتولان به هم ریخته بود. در ادامه اجساد آنها به پزشکی قانونی منتقل شد.

یکی از فرزندان زوج کشته شده در جریان تحقیقات پلیسی گفت: خانواده ام باکسی اختلاف نداشتند. آنها خانه ای هم در هندوستان داشتند. مدتی از سال را در آن کشور اقامت و زندگی می کردند، مدتی هم به ایران آمده و در خانه شان در شهرستان تفت می ماندند. پدر و مادرم چندی قبل به تفت برگشته بودند. والدینم افراد خیرخواهی بودند و باکسی دشمنی نداشتند و مرگ آنها ما را شوکه نموده است.

خاتمه مأموران سرنخ هایی یافتند که نشان می داد مرد کشته شده فردی پولدار بوده و در کارهای ملکی و تجاری فعالیت داشته و این اواخر هم با مردی 60ساله اهل یزد معامله ملکی انجام داده اما از مدتی قبل میان آنها اختلاف هایی به وجود آمده بود. مأموران به اولین فردی که مظنون شدند همین مرد 60ساله بود.

او 48ساعت بعد بازداشت شد و در تحقیقات اظهارات ضدونقیضی را مطرح نمود و مدعی شد با مرد کشته شده فقط اختلاف اقتصادی داشته و نمی داند چه کسی او و همسرش را به قتل رسانده است.

همچنین تحقیقات محلی نشان داد این مرد همراه مرد جوانی در شب جنایت حوالی خانه مقتولان دیده شده است.

متهم 60ساله دوباره بازپرسی شد و این بار اعتراف کردو گفت: مردی 23ساله را که اهل یکی از شهرهای شرق کشور است برای این قتل اجیر نموده است. بنابراین قاتل جوان تحت تعقیب نهاده شد و روز بعد بازداشت شد.

متهم به قتل در جریان تحقیقات پلیسی گفت: در یک باغ، کارگری می کردم که همان جا با این مرد میانسال آشنا شدم. بعد از مدتی او سراغم آمد و گفت با مردی 70ساله اهل تفت اختلاف اقتصادی دارد و نمی تواند آن را حل نماید. پیشنهاد کرد اگر آن مرد را بکشم، پول زیادی به من می دهد که وسوسه شدم و چون وضع زندگی و اقتصادی ام خوب نبود با او توافق کردم و چند میلیون تومان پیش قسط گرفتم. قرار شد بعد از قتل پیرمرد بقیه پولم را بگیرم. او برای این که مطمئن گردد من نقشه قتل را اجرا می کنم و سرش کلاه نمی گذارم شب جنایت تا نزدیکی خانه مقتولان آمد.

وی اضافه کرد: من از روی دیوار وارد خانه پیرمرد شدم. آنها خواب بودندکه پایم به وسایل خانه خورد و سروصدا بلند شد. مرد صاحبخانه بیدار شد که با وی درگیر شدم و با ضربه های چاقو او را زدم که فوت شد. همسرش متوجه شد که او را نیز کشتم. بعد از قتل دیگر از طراح جنایت خبری نشد و بقیه پول را نداد.

سردار عباسعلی بهدانی فرد، فرمانده انتظامی استان یزد دراین باره به جام جم گفت: مأموران شهرستان تفت در کمتر از 48ساعت توانستند طراح جنایت و قاتل زوج سالخورده را بازداشت نمایند.متهمان بعد از اتمام تحقیقات و بازسازی صحنه قتل، روانه زندان خواهند شد.

معصومه ملکی - حوادث / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1695

به "اختلاف اقتصادی خونین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف اقتصادی خونین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید