تعدیل 10 هزار موقعیت شغلی در نوکیا

به گزارش مجله رویای کره ای، شرکت نوکیا به منظور سرمایه گذاری بیشتر در رقابت برای تامین تجهیزات شبکه های 5G، حداکثر 10 هزار شغل را در سالهای آینده تعدیل خواهد کرد.

تعدیل 10 هزار موقعیت شغلی در نوکیا

این شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی فنلاندی در بیانیه ای گفت: این اقدام 600 میلیون یورو (715 میلیون دلار) از هزینه های پایه نوکیا خواهد کاست. این اقدام روی دورنمای سال 2021 نوکیا تاثیر نمی گذارد.

تصمیم برای تعدیل حداکثر 10 درصد از نیروی کار پس از انتشار گزارش مالی سالانه صورت گرفت که بسکمک از سرمایه گذاران را نسبت به چشم انداز کاهش درآمد مایوس کرد. طرح سازمان دهی مجدد نوکیا می تواند حداکثر 700 میلیون یورو در دو سال آینده هزینه داشته باشد.

این اقدام بخشی از مدل عملیاتی جدیدی است که نوکیا در اکتبر رونمایی کرد و امیدوار است با استفاده از آن، توان رقابتش را بهبود دهد. شرکت اریکسون، رقیب سوئدی نوکیا پیروز شده است شبکه های 5G را سریعتر از حد انتظار بسازد و زودتر از برنامه تعیین شده، به سودآوری برسد.

با تغییرات جدید در نوکیا، پکا لاندمارک، مدیرعامل نوکیا اظهار کرده که هر یک از چهار گروه کسب و کار این شرکت راستا روشنی را به سمت رشد پایدار و سودآور شناسایی کرده و هزینه های پایه خود را برای سرمایه گذاری در آینده شان تنظیم می کنند.

نوکیا زمانی بزرگترین سازنده تلفن همراه جهان و ارزشمندترین شرکت اروپا بود اما پس از عرضه آیفون اپل و گوشیهای سامسونگ در یک دهه پیش، به سایه ای از آنچه بود، بدل گشت. این شرکت اخیرا بخشی از سهم بازارش را در رقابت 5G از دست داده و به سختی در تلاش برای یکپارچه کردن خرید آلکانت لوسنت در سال 2016 است. در نتیجه از شرکتهای اریکسون و هواوی عقب مانده و به نظاره سامسونگ نشسته که در بازار شبکه مخابراتی، نسبتا تازه وارد بوده و در حال کسب سهم بازار است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولتها و شرکتهای مخابراتی در تلاش برای ایجاد رقابت بیشتر و تنوع در انتخاب تامین کنندگان شبکه هستند تا از اتکا به یک یا دو فروشنده اجتناب کنند. با این حال نوکیا پس از ممنوعیت استفاده از تجهیزات هواوی در شبکه های 5G بازارهای مهمی مانند انگلیس، به پر کردن خلای ایجاد شده کمک کرد و توانست قراردادهای بزرگی با مشتریانی نظیر گروه بی تی منعقد کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1563

به "تعدیل 10 هزار موقعیت شغلی در نوکیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعدیل 10 هزار موقعیت شغلی در نوکیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید