جزییات خدمات بیمه سلامت برای زنان روستایی

به گزارش مجله رویای کره ای، تهران (پانا) - مدیرکل دفترخدمات عمومی سازمان بیمه سلامت، مهم ترین خدمات ارایه شده به زنان روستایی را تشریح کرد.

جزییات خدمات بیمه سلامت برای زنان روستایی

به گزارش روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، محمدرضا میرزایی با اشاره به ارائه گزارش فعالیت های دستگاه های دولتی در شاخص ترین اقدامات در زمینه زنان و خانواده، گفت: خدمات بیمه سلامت در قالب بسته خدمات سطح اول برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی از طریق خرید خدمت از شبکه های بهداشتی درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت روستایی به کلیه افراد ساکن در روستا ارائه می شود.

وی اضافه کرد: بسته خدمات سطح اول در برنامه پزشک خانواده از سال 94 تا به امروز به صورت سرپایی با کمترین میزان فرانشیز و بیشترین سطح دسترسی به جمعیت ساکن در روستاها از طریق مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و توسط 6 هزار و 989 پزشک ، 5 هزار و 644 ماما و 2 هزار و 4 بهداشت کار دهان و دندان و دندانپزشک ارائه می شود.

وی در ادامه، شرح داد: همچنین در جمع بندی عملکردی به عمل آمده در سال 98، بیش از 57 میلیون خدمت پزشک، بیش از 14 میلیون خدمت ماما، بیش از6 میلیون خدمت دهان و دندان و بیش از 3 میلیون ارجاع به متخصص به جمعیت روستاییان ارائه شده است که حدود نیمی از این جمعیت بدون احتساب خدمات و مراقبتهای گروههای سنی ویژه زنان، مرتبط با زنان می باشد.

میرزایی با اشاره به توافقات صورت گرفته و پرداخت سرانه خدمات مراقبتی و پیشگیری از سوی سازمان بیمه سلامت، اظهار کرد: مراقبت های واکسیناسیون ، مراقبت های پیش از بارداری، مراقبت های حین بارداری، اعزام مادران باردار در مراقبت های پر خطر و اعزام فوری در شرایط اضطرار، مراقبت های بارداری با فاصله کمتر از دو سال و غربالگری مادران معتاد باردار از خدمات رایگان و اختصاصی زنان ساکن در روستاها است.

وی، تاکید کرد: انجام آزمایشات مادران باردار شامل BloodGroup&Rh، CBC، شمارش افتراقی سلول های خونی، آزمایش آنالیز کامل ادرار، کشت ادرار، BUN،Ceratinin آزمایش کومبس غیرمستقیم ،Fbs، TSH و VDRL ،آزمایشات غربالگری دیابت بارداری شامل: (Test(OGTT و Test(GCT) Glucose Chalenge ، اختلال چربی خون و دیابت برای زنان بالای 30 سال و انجام نمونه گیری آزمایش HPV نیز برای زنان ساکن در روستاها رایگان است.

وی گفت: همچنین خدمات دندانپزشکی به مادران باردار و شیرده شامل خدمات آموزش بهداشت دهان و دندان، ثبت اطلاعات شرایط سلامت خدمات دهان و دندان، فیشور سیلانت تراپی، فلورایدتراپی، ترمیم دندان های دائمی با استفاده از آمالگام و کامپوزیت، کشیدن دندان های غیر قابل نگهداری دائمی، درمان پالپ زنده دندان های دائمی، جرم گیری و بروساژ و پالپوتومی برای زنان از خدمات رایگان است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1350

به "جزییات خدمات بیمه سلامت برای زنان روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات خدمات بیمه سلامت برای زنان روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید