حسن ایرلو سفیر جدید ایران وارد صنعا شد

به گزارش مجله رویای کره ای، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که حسن ایرلو سفیر جدید ایران وارد صنعا شده و به زودی رونوشت استوارنامه خود را به وزیر خارجه دولت نجات ملی و استوارنامه خود را به رئیس شورای عالی سیاسی یمن تقدیم خواهد نمود.

حسن ایرلو سفیر جدید ایران وارد صنعا شد

به گزارش فارس، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز درباره ورود سفیر جدید ایران به یمن ضمن تایید این خبر گفت: حسن ایرلو سفیر تام الاختیار و فوق العاده جمهوری اسلامی ایران در یمن وارد صنعا شده و به زودی رونوشت استوارنامه خود را به آقای هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی و استوارنامه خود را به آقای مهدی مشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن تقدیم خواهد نمود.

دولت نجات ملی یمن شنبه شب 26 مرداد ماه 1398 ابراهیم محمد محمد الدیلمی را به عنوان سفیر فوق العاده و سفیر تام الاختیار جمهوری یمن در ایران انتخاب کرد.

محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله و رئیس هیأت ملی مذاکرات صلح یمن، انتخاب محمد الدیلمی به عنوان سفیر فوق العاده یمن در ایران را به وی تبریک گفت و تاکید نمود که مشخص سفیر یمن در ایران با هدف تقویت عملکرد تشکیلاتی در چارچوب تدابیر شورای عالی سیاسی و دولت نجات ملی است.

پس از آن بود که ابراهیم محمد محمد الدیلمی سفیر جدید جمهوری یمن در جمهوری اسلامی ایران دهم شهریور ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان ضمن ملاقات با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

ایران قبلا سفیر داشته و هنوز سطح روابط در سطح سفیر است

سیدعباس موسوی سخنگوی سابق وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران 28 مرداد 1398 در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره معرفی سفیر ایران در یمن هم گفته بود: سفیر آنها معرفی شده و ایران قبلا سفیر داشته و هنوز سطح روابط در سطح سفیر است، ولی به دلیل مسائل پیش آمده و حملات و تعرضاتی که به محوطه سفارت ایران شده بود، مقداری کارها مختل شده بود که به زودی این امر از سر گرفته می گردد. دارند آنالیز می نمایند که یک نفر مشخص گردد.

علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی 20 مهر ماه در مورد آخرین تحولات یمن با هشام شرف عبدالله وزیر خارجه دولت نجات ملی به وسیله ویدئو کنفرانس گفت وگو کرد.

وزیر خارجه دولت نجات ملی در این گفت وگو ضمن تشکر از حمایت های سیاسی و یاری های انسان محبت آمیز جمهوری اسلامی ایران به مردم یمن ، گزارشی از آخرین اقدامات دولت نجات ملی در صحنه بین المللی و مکاتبات اجرا شده با سازمان ملل در جهت ثبت جنایت های ائتلاف سعودی در یمن از جمله تداوم تجاوز و توقیف کشتی های حامل سوخت و مواد غذایی در شرایط همه گیری ویروس کرونا ارائه کرد.

جمهوری اسلامی ایران در راستای سیاست اصولی خود مبنی بر راه چاره سیاسی حل بحران یمن و در چارچوب طرح چهار ماده ای که در شروع تجاوز نظامی به یمن از سوی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ارائه شد، حمایت خود را از هرگونه آتش بس کامل و همه جانبه و برطرف محاصره ظالمانه مالی و انسانی مردم یمن و تفاهم سیاسی بین تمام گروه های سیاسی یمنی که تأمین نماینده خواست و مطالبات مردم این کشور باشد اعلام نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1279

به "حسن ایرلو سفیر جدید ایران وارد صنعا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن ایرلو سفیر جدید ایران وارد صنعا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید