خبرنگاران کارشناس خاورمیانه: وعده های ترامپ با واقعیت مطابقت ندارد

به گزارش مجله رویای کره ای، تهران - خبرنگاران- کارشناس مسائل خاورمیانه در موسسه واشنگتن ضمن انتقاد از ادعای ترامپ در خصوص خروج تمام نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان گفت: وعده های وی با واقعیت مطابقت ندارد.

خبرنگاران کارشناس خاورمیانه: وعده های ترامپ با واقعیت مطابقت ندارد

به گزارش خبرنگاران، دانا استرول روز یکشنبه به نیویورک تایمز گفت: رییس جمهوری آمریکا حضور نیروهای نظامی این کشور در عربستان سعودی را افزایش داده است و هیچ یک از این نیروها در طول مدت ریاست جمهوری ترامپ به کشور بازنگشته اند.

استرول تاکید نمود که وعده های ترامپ برای خروج نیروهای آمریکا با واقعیت کنونی حضور سربازان این کشور در سراسر خاورمیانه مطابقت ندارد.

وی خاطر نشان کرد که نکته گمشده در وعده های ترامپ این است که هم اکنون دهها هزار نیروی آمریکایی در سراسر خاورمیانه مستقر شده و از عملیات مداوم در منطقه و فراتر از آن پشتیبانی می نمایند.

به نوشته نیویورک تایمز، رییس جمهوری آمریکا بر این باور است که وعده هایی مبنی بر خروج نیروهای نظامی آمریکا از خاورمیانه می تواند به شانس پیروزی وی در انتخابات 2020 تبدیل گردد همان وعده هایی که در سال 2016 به مردم آمریکا در خصوص انتها دادن به جنگ های بی انتها مانند افغانستان داد.

ترامپ رییس جمهوری آمریکا چهارشنبه گذشته در پیغام توییتری نوشت که نیروهای آمریکایی به جامانده در افغانستان باید تا کریسمس به کشورشان بازگردند.

این اظهارات ترامپ در حالی است که رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی کاخ سفید چهارشنبه شب خاطرنشان کرد که آمریکا تا اوایل سال آینده میلادی، شمار نیروهای نظامی خود در افغانستان را به 2 هزار و 500 نفر کاهش می دهد.

آمریکا در فوریه (اسفند) امسال میلادی توافقی را با طالبان امضا کرد که براساس آن تا ماه مه سال 2021 نیروهای خارجی از افغانستان خارج می شوند و طالبان نیز متعهد به مذاکره برای آتش بس و تقسیم قدرت با دولت افغانستان می شوند.

رییس جمهوری آمریکا که بازگشت نیروهای نظامی این کشور به وطنشان جزو وعده های مهم انتخاباتی او بود، پیشتر گفته بود تا نوامبر امسال میلادی (مهر-آبان) شمار نظامیان آمریکایی در افغانستان به 4 هزار تا 5 هزار نیرو کاهش می یابد.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1298

به "خبرنگاران کارشناس خاورمیانه: وعده های ترامپ با واقعیت مطابقت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کارشناس خاورمیانه: وعده های ترامپ با واقعیت مطابقت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید