داستان یک عکس و عذرخواهی شورای اسلامی شهر بندرعباس

به گزارش مجله رویای کره ای، این روزها انتشار تصویری از ملاقات یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس با تعدادی از پاکبانان یکی از منطقه ها این شهر منتشر شده است که حواشی زیادی به همراه داشت.

داستان یک عکس و عذرخواهی شورای اسلامی شهر بندرعباس

به گزارشاین روزها انتشار تصویری از ملاقات یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس با تعدادی از پاکبانان یکی از منطقه ها شهری و نوع چیدمان قرارگیری و نشستن پاکبانان سبب شد تا موجی از نقدها نسبت به این موضوع در فضای مجازی شل بگیرد.

حال احمد کناری نژاد، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس صبح امروز (24 شهریورماه) گفت: این روزها تصویر منتشر شده از ملاقات با پاکبانان شیفت روز منطقه یک ابهاماتی را در پی داشته، لذا ضمن درک نگرانی های ایجاد شده، بر آن شدم که به جهت روشن سازی ابعاد ماجرا، توضیح ماوقع را صادقانه با شما مردم همواره همراه در میان بگذارم.

وی اظهار کرد: جایگاه والا و حیاتی شغل پاکبانان در حفظ بهداشت و سلامت شهر، بر کسی پوشیده نیست و این حقیر هم به همین دلیل وظیفه خود دانستم که همزمان با ساعت آغاز به کارشان (4:30صبح) در محلی که هر روزِ جمع شده و از آن جا به محل خدمت خود می فرایند حاضر شده و در ملاقاتی صمیمانه و به دور از تشریفات بازدیدهای مرسوم، ضمن عرض خسته نباشید و خدا قوت، شنوای دغدغه هایشان باشم.

کناری نژاد افزود: موج انتقادی و نگرانی های ایجاد شده در باب نگاه بالا به پایین در این ملاقات را به خوبی درک می کنم اما به جهت اطمینان خاطر شهفرایندان، باید بگویم بر خلاف بعضی نقل قول ها، همان طور که در بعضی از تصاویر منتشره قابل مشاهده است، در این ملاقات صمیمانه این حقیر به اسم خدمتگزار مردم هیچ امکانات اضافه ای اعم از میز و جایگاه در مقایسه با پاکبانان در اختیار نداشتم و قرار گرفتن پاکبانان در شرایط نشسته هم نه به اجبار و حتی خواست این حقیر، بلکه به اختیار خودشان بوده و این صفوف منظم هم ناشی از نظم و انضباط کاری آن هاست، هر چند که در ظاهر امر ممکن است برداشت های دیگری از تصویر گردد.

وی ادامه داد: ناگفته پیداست که تصویر منتشر شده تنها نمایشگر بخش کوچکی از ماجرای ملاقات و مصاحبه با پاکبانان است و نه تنها نمی تواند ملاک و معیار مناسبی برای قضاوت در مورد کل ماجرا باشد بلکه حتی در مورد آن چه به نمایش گذاشته است هم نمی تواند روایتگر جامع و کاملی باشد و اینجاست که استنباط ناصحیح و تفسیر ناشی از عدم مطلعی و یا پیش زمینه ذهنی می تواند موجب دور ماندن دیگر زوایای ماوقع از دید مخاطب گردد.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه این مسئله لزوم توجه بیش از پیش به تفکر، تحقیق و تفحص و کسب اطلاعات لازم از منابع مطلع به منظور رسیدن به دید جامع در مورد موضوعات مختلف را یادآوری می نماید، توضیح داد: این حقیر و کلیه اعضای شورا با تمام وجود قائل به حفظ شان و کرامت کارگران شهرداری هستیم و قاطعانه معتقد به مبارزه با نگاه تبعیض آمیز می باشیم. دغدغه ها و کوشش های اعضای شورا به درستی گویای این نگاه است. در این جریان ناخواسته و علی رغم اهداف این حرکت و ملاقات، موجبات آزردگی خاطر یا خدشه دار شدن جایگاه ستودنی پاکبانان فراهم آمده است، صمیمانه از این عزیزان و خانواده های محترمشان عذرخواهی می کنم.

بعلاوه رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: متاسفانه تصویری از ملاقات یک عضو شورای شهر با پاکبانان عزیزمان در فضای مجازی در حال انتشار است که به علت عدم اطلاع رسانی لازم در مورد واقعیت ها، این تصویر حاشیه های بسیاری ایجاد نموده است.

فاطمه جراره افزود: از زمان آغاز بکار شورای ششم که از نیروهای جوان و پر کوشش تشکیل شده است طبق روال معمول، اعضا دائما در حال بازدید و آشنایی با بخش های مختلف شهرداری بوده اند که جای تشکر دارد اما در خلال یکی از این بازدیدها، یکی از اعضای شورای شهر در خواست ملاقات با پاکبانان شریف شهرداری را داشتند که این ملاقات با توجه به شرایط کرونا و حفظ فاصله اجتماعی می بایست در فضای باز صورت می گرفت که در تصویر هم این امر مشهود است اما قطعا این ملاقات می توانست به شکل زیباتری انجام گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان داشت: اعتقاد دارم املای نانوشته غلط نخواهد داشت، این حجم از دید و بازدیدهای اعضای شورا و فعالیت های در جریان، قطعا خطاهایی را هم در پی خواهد داشت که بازدید اخیر هم از این امر مستثنی نیست.

جراره در خاتمه ضمن عذر خواهی از این عزیزان، خانواده های محترمشان و مردم شهر بندرعباس افزود: لازم می دانم ضمن پذیرش خطای صورت گرفته به نیابت از همه همکارانم در شورای شهر بندرعباس از محضر شهفرایندان بندرعباسی و یکایک پاکبانان شریف و زحمتکش عذرخواهی کرده و در خواست دارم با جلوگیری از انتشار این تصویر بهانه ای به دست شبکه های معاند و ضد نظام ندهند.

منبع:ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1818

به "داستان یک عکس و عذرخواهی شورای اسلامی شهر بندرعباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان یک عکس و عذرخواهی شورای اسلامی شهر بندرعباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید