دفاع نخست&zwnjوزیر استرالیا از عملکرد نظامیان خود در افغانستان

به گزارش مجله رویای کره ای، اسکات موریسون با پیامی در شبکه های اجتماعی از نظامیان خود در افغانستان دفاع کرد و به تمجید از آنها پرداخت.

دفاع نخست&zwnjوزیر استرالیا از عملکرد نظامیان خود در افغانستان

به نقل از اسپوتنیک، اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در پیام رسان اجتماعی چینی وی چت به دفاع از نظامیان استرالیا در افغانستان پرداخت.

اسکات موریسون در شبکه اجتماعی چینی وی چت از تصویر نادرستی که سخنگوی امور خارجه چین علیه این کشور در توییتر خود منتشر کرد انتقاد و به تمجید از جامعه استرالیایی حاضر در چین پرداخت.

به گزارش دفتر موریسون، مطالب منتشر شده در حساب رسمی نخست وزیر یک شبه حذف شده و در پیامی از وی چت آمده است که این محتوا شامل استفاده از تحریک، گمراه کردن، یا مغایر با واقعیت های عینی، متن، عکس، فیلم، تحریف وقایع تاریخی و سردرگمی مردم است.

در این پست موریسون از رفتار استرالیا در تحقیقات جنایات جنگی در مورد اقدامات نیرو های ویژه در افغانستان دفاع کرد و گفت که استرالیا به صورت شفاف با مسائل حساس برخورد خواهد کرد.

به گزارش رویترز پیام موریسون توسط حدود پنجاه وهفت هزار کاربر وی چت خوانده شده است.

نخست وزیر استرالیا همچنین به جامعه چینی در استرالیا اطمینان داد که از ورود آنان به کشور خود استقبال می شود و همچنین در مورد واکنش استرالیا به اتهامات جنایت جنگی، انگشت خود را به سمت چین کشید و تأکید کرد که این تصویر آتش زا از احترام استرالیا برای جامعه چینی در داخل یا خارج از کشور نمی کاهد.

تنش بین چین و استرالیا پس از آنکه ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین در توییتر خود تصویری از یک سرباز استرالیایی را در حال لبخند زدن و آزار یک کودک افغانی منتشر کرد بالا گرفت و باعث شد اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا آن را مزجر کننده بخواند و خواستار حذف آن و عذرخواهی پکن در این باره شد.

پکن درمورد تصویر انتشار داده خود درخواست موریسون برای عذرخواهی را رد کرد. ،باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1395

به "دفاع نخست&zwnjوزیر استرالیا از عملکرد نظامیان خود در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع نخست&zwnjوزیر استرالیا از عملکرد نظامیان خود در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید