دورهمی های یلدا زحمات را بر باد می دهد

به گزارش مجله رویای کره ای، سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا با اشاره به اینکه 51 درصد علت ابتلا و انتقال زنجیره کرونا در ارتباط با دورهمی هاست، گفت: اگر شب یلدا از سوی مردم مدیریت نشود، همه دستاورهایمان از بین خواهد رفت.

دورهمی های یلدا زحمات را بر باد می دهد

به گزارش خبرنگاران علیرضا رئیسی در مصاحبه با شبکه خبر سیما با اشاره به همراهی مردم در رعایت پروتکل ها و محدودیت های کرونایی، افزود: خوشبختانه از 160 شهر کشور که در شرایط قرمز قرار داشتند به 34 شهر قرمز رسیده ایم و تهران هم در حال حاضر در شرایط نارنجی واقع شده است.

وی درباره محدودیت های کرونایی در شرایط نارنجی توضیح داد: در این شرایط حضور کارکنان دولت تا 50 درصد ادامه می یابد، ترددهای از شهر نارنجی به سایر شهرها مشمول جریمه بوده و ممنوع است و ورود پلاک های غیر بومی مشمول جریمه خواهد شد.

رئیسی افزود: همچنان در همه شهرهای نارنجی از جمله تهران ترددهای شبانه از 9 شب تا 4 صبح برقرار است.

وی در ادامه گفت: در شرایط نارنجی گروه های شغلی یک و دو امکان فعالیت دارند، اما گروه شغلی 3 که شامل تالارها، قهوه خانه ها استخرها و … می شوند و محل تجمع هستند همچنان ممنوع است.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا با بیان اینکه اقتصاد، صنعت و دیگر بخش ها تحت تأثیر این محدودیت ها قرار گرفته اند گفت: اما همه این محدودیت ها می تواند از بین برود اگر مردم نرفتن به دورهمی ها را جدی بگیرند.

وی ادامه داد: اگر شب یلدا از سوی مردم مدیریت نشود، همه دستاورهایمان از بین خواهد رفت.

رئیسی تاکید کرد: 51 درصد علت ابتلاء و انتقال زنجیره کرونا در ارتباط با دورهمی هاست و از مردم خواهش می کنم خیلی جدی بگیرند و اتفاق 13 فروردین را تکرار کنند و گرنه دوباره شاهد قرمز شدن تهران و دیگر شهرهای نارنجی خواهیم بود و باید محدودیت های سختگیرانه ای اعمال شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1391

به "دورهمی های یلدا زحمات را بر باد می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورهمی های یلدا زحمات را بر باد می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید