دولت ترامپ کوشش کرد رند پال را مقصر شکست در دیدار با ظریف معرفی کند

به گزارش مجله رویای کره ای، مقام های دولت آمریکا بعد از افشای شکستشان در دیدار با وزیر خارجه ایران کوشش نموده اند سناتوری که مأمور برقراری این دیدار بوده را مقصر معرفی نمایند.

دولت ترامپ کوشش کرد رند پال را مقصر شکست در دیدار با ظریف معرفی کند

به گزارش گروه بین الملل مجله رویای کره ای، مقام های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در گفت وگو با یک رسانه نزدیک به نومحافظه کاران در این کشور کوشش نموده اند رند پال، سناتور آمریکایی را مقصر شکست در دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران معرفی نمایند.

پایگاه واشنگتن فری بیکن، از رسانه های تندرو و نزدیک به جریان نومحافظه کار آمریکایی کوشش پال برای برقراری دیدار میان ظریف و ترامپ را طرح دیپلماتیک دقیقه نودی برای کاستن از فشارها علیه ایران تعبیر نموده است.

مجله نیویورکر بامداد شنبه گزارش داده رند پال کوشش نموده دیداری میان ترامپ و ظریف در اتاق بیضی کاخ سفید ترتیب دهد اما ظریف حاضر به شرکت در این دیدار نشده است. واشنگتن فری بیکن نوشته مقام های دولت ترامپ تصویر متفاوتی از این ماجرا ترسیم نموده اند. آنها می گویند اقدام رند پال، حرکتی یکجانبه بوده که با مقام های اصلی در دولت ترامپ هماهنگ نشده و تا اندازه ای به دلیل همین عدم هماهنگی به شکست منجر شده است.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شده که کوشش دیپلماتیک رند پال از طرف مقام های ارشد دولت ترامپ مجاز نبوده است. او گفت: تعیین است که کوشش سناتور پال به دلیل آنکه دیداری میان رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران ظریف برگزار نشد به شکست منجر شد و حالا ظریف تحریم شده است.

یک منبع دیگر می گوید: مقام های ارشد آمریکایی یاری به برقراری چنین دیداری یا همراه بودن با آن را تکذیب می نمایند. پال فقط با مایک پامپئو تماس گرفت تا او را آگاه کند-همین.

روایتی که واشنگتن فری بیکن مطرح نموده با آنچه در مجله نیویورکر آمده متفاوت است. این مجله نوشته بود پال قبل از ترامپ اجازه گرفته بود و بابت آن چند هفته با او و دستگاه وزارت خارجه آمریکا در حال رایزنی بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 253

به "دولت ترامپ کوشش کرد رند پال را مقصر شکست در دیدار با ظریف معرفی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ترامپ کوشش کرد رند پال را مقصر شکست در دیدار با ظریف معرفی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید