ظریف: اگر آمریکا تعهداتش را انجام دهد، ما هم به تعهدات خود بازمی گردیم

به گزارش مجله رویای کره ای، وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت اگر آمریکا تعهداتش وفق قطعنامه 2231 شورای امنیت را انجام دهد، جمهوری اسلامی ایران حاضر است به تعهدات خود وفق برجام بازگردد.

ظریف: اگر آمریکا تعهداتش را انجام دهد، ما هم به تعهدات خود بازمی گردیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از آمادگی کشورمان برای بازگشت به برجام در صورت اجرای کامل تعهدات آمریکا وفق قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد اطلاع داد.

ظریف در این خصوص توضیح داد: اگر آقای بایدن بخواهد تعهدات آمریکا را اجرا کند، ما هم می توانیم فورا به تعهدات برجامی خود به صورت کامل برگردیم.

وی اضافه نمود: ما مخالف مذاکره نبودیم و نیستیم، مذاکره هم در چارچوب 1+5 امکان پذیر است. اگر آمریکا بخواهد عضو برجام گردد که ترامپ آن عضویت را از بین برده، ما حاضریم گفت و گو کنیم که آمریکا چگونه وارد برجام گردد.

ظریف که با روزنامه ایران مصاحبه می کرد، در ادامه گفت: پیش بینی من این است که شرایط به لطف خدا و با ادامه مقاومت و درک خوب مردم ایران بسیار بهتر خواهد شد.

وی درباره اینکه گفته می گردد بعضی تحریم های وضع شده از سوی دولت ترامپ به گونه ای است که دولت جدید نمی تواند آنها را لغو کند نیز گفت: آقای بایدن اگر رئیس جمهور آمریکا شد و در کاخ سفید مستقر شد، می تواند با سه فرمان اجرایی همه این ها را لغو کند. اینکه گفته می گردد رئیس جمهوری بعدی آمریکا نخواهد توانست بعضی از تحریم های برجامی امریکا را لغو کند، فقط حرف است.

ظریف تأکید کرد: آمریکا برای بهانه جویی جهت عدم اجرای تعهدات بین المللی اش نمی تواند متوسل به مقررات داخلی گردد. هیچ کشوری در جهان نمی تواند از ابزار داخلی استفاده کند که تعهدات بین المللی خود را انجام ندهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1347

به "ظریف: اگر آمریکا تعهداتش را انجام دهد، ما هم به تعهدات خود بازمی گردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: اگر آمریکا تعهداتش را انجام دهد، ما هم به تعهدات خود بازمی گردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید