دو نمایشگاه موقت در مصر افتتاح می گردد

به گزارش مجله رویای کره ای، وزارت آثار باستانی مصر از برنامه افتتاح دو نمایشگاه موقت در موزه اقصر، همزمان با افتتاح دو آرامگاه باستانی در این منطقه اطلاع داد.

دو نمایشگاه موقت در مصر افتتاح می گردد

به گزارش ایسنا و به نقل از اجیپت تودی، این دو آرامگاه باستانی واقع در اقصر پس از اتمام پروژه بازسازی و مرمت افتتاح خواهند شد.

وزارت آثار باستانی مصر میخواهد نام دو آرامگاه مرمت شده و تعداد آثار باستانی نمایشگاه را تا زمان مراسم افتتاح این دو مکان که با همراهی اصحاب رسانه برگزار خواهد شد، فاش نکند. وزارت آثار باستانی مصر مدت ها است که از این روش برای پررنگ کردن اکتشاف ها و فعالیت های باستان شناسی مصر استفاده می نماید.

با این حال به نظر می رسد آثاری که در نمایشگاه به نمایش گذاشته می شوند، مجموعه آثاری باشند که در جریان کاوش های باستان شناسی منطقه عساسیف کشف شده اند.

در سال 2018 نیز نمایشگاه مشابهی از آثار کشف شده در منطقه عساسیف برگزار شده بود.

منطقه باستان شناسی عساسیف در بخش غربی اقصر قرار گرفته است. در این بخش مجموعه ای از گورهای انفرادی که بیش تر آن ها به دودمان هجدهم، بیست و پنجم و بیست و ششم باز می گردند، به چشم می خورد. با این حال تعدادی مقبره متعلق به دودمان پنجم مصر نیز در این محل کشف شده است. این منطقه به عنوان یک آرامگاه سلطنتی نیز در نیمه دوم دودمان یازدهم مصر باستان مورد استفاده قرار می گرفت.

اخیرا نیز درب ورودی اصلی یک آرامگاه در این مکان کشف شد. در این مکان علاوه بر حکاکی هایی بر روی دیوار، دو تابوت و دو مجسمه چوبی نیز کشف شده است.

چندی پیش یک پروژه اکتشافی مشترک، به کشف یک تکه سنگ آهک نقاشی شده و دو تابوت چوبی متعلق به دودمان هفدهم و هجده مصر باستان منجر شد. در آن موقع در یکی از تابوت ها برای مشاهده مجله رویای کره ای باز شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 339

به "دو نمایشگاه موقت در مصر افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو نمایشگاه موقت در مصر افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید