دیدار رافائل گروسی با رئیس سازمان انرژی اتمی

به گزارش مجله رویای کره ای، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با حضوردر محل سازمان انرژی اتمی با معاون رئیس جمهور و رئیس این سازمان دیدار و مصاحبه کرد.

دیدار رافائل گروسی با رئیس سازمان انرژی اتمی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که دیشب برای سومین بار در دولت سیزدهم به تهران آمده است، پیش از ظهر امروز (شنبه) 14 اسفند ماه با حضور در محل سازمان انرژی اتمی با محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ملاقات و مصاحبه کرد.

وی قرار است ظهر امروز نیز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ملاقات کند. گروسی شب گذشته با استقبال بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی وارد تهران شد.

گروسی قبل از انجام این سفر در توئیتی نوشت: به تهران سفر می کنم تا با مقام های ایرانی ملاقات کنم تا به سؤالات به جای مانده در ایران بپردازم. هم اکنون زمان حساسی بود، اما دستیابی به یک نتیجه مثبت برای همه امکانپذیر است.

یک منبع مطلع روز پنجشنبه 12 اسفندماه با اعلام سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران گفت: براساس توافق به عمل آمده رافائل گرسی مدیرکل آژانس و هیأت همراه روز شنبه 14 اسفند ماه به تهران سفر خواهد کرد. گروسی در این سفر ضمن ملاقات با مقامات ذیربط از جمله محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی درباره تداوم همکاری های فنی بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی به مصاحبه خواهد پرداخت.

رافائل گروسی روز چهارشنبه 11 اسفند ماه در پاسخ به سوالی در خصوص ایران گفت: قطعا رایزنی های دائمی با ایران به اشکال مختلف به طور حضوری، مجازی و سایر شکل ها داریم و به سختی برای رسیدن به توافق کار می کنیم. مدیرکل آژانس اتمی در خصوص برنامه برای سفر به ایران در آینده هم گفت که همه چیز ممکن است.

لازم به ذکر است این سفر در شرایطی انجام شده است که دور هشتم مذاکرات در وین بین ایران و گروه 1+4 برای رفع تحریم های آمریکا در جریان است. گروسی روز چهارشنبه در نشست خبری در وین در خصوص مذاکرات وین و آنچه مسائل به جای مانده پادمانی خوانده می شود، گفت: مذاکرات در حال پیشرفت است و بر کسی پوشیده نیست که این مذاکرات که مذاکرات من نیست و ما در آن مشارکت داریم و مورد مشورت قرار می گیریم، در حال رسیدن به نقطه تعیین کننده است و البته این موضوع (مسائل به جای مانده پادمانی) مطرح شده، موضع ما در این خصوص همیشه یکسان بوده، این ها رویه های جداگانه هستند، گرچه به وضوح تاثیر متقابل وجود دارد، اما چیزی که برای حل آن ها نیاز داریم، یک فرایند یکپارچه و متکی به خود است که من خوشبینم بتوانیم بدون سیاسی سازی مسئله یا مشروط و وابسته کردن آن به نهایی شدن مذاکرات به آن دست یابیم؛ بنابراین باید کار خود را ادامه دهیم. به دستیابی به یک فرایند کامل برای شفاف سازی این موضوع که تحت تاثیر مذاکرات کنونی (در وین) یا توافقی در نتیجه آن نباشد، خوشبین هستم.

21 شهریور ماه سالجاری رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در اولین سفرش در دولت سیزدهم با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در محل این سازمان در تهران ملاقات کرد. گروسی در اوایل آذر ماه نیز در سفر به تهران ضمن ملاقات با محمد اسلامی، برای نخستین بار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دولت سیزدهم ملاقات کرد و به رایزنی پرداخت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 تیر 1401 بروزرسانی: 23 تیر 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2109

به "دیدار رافائل گروسی با رئیس سازمان انرژی اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار رافائل گروسی با رئیس سازمان انرژی اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید