ریابکوف: با تهران و کاراکاس دائماً در تماس هستیم، پیشنهاد روسیه برای تمدید 5 ساله پیمان استارت-3

به گزارش مجله رویای کره ای، معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه ای با تأکید بر ادامه تماس ها با مقامات تهران و کاراکاس در عرصه مبارزه با کرونا، گفت: روسیه به آمریکا پیشنهاد داده تا پیمان کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی حداقل برای پنج سال دیگر تمدید گردد.

ریابکوف: با تهران و کاراکاس دائماً در تماس هستیم، پیشنهاد روسیه برای تمدید 5 ساله پیمان استارت-3

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز در مصاحبه ای اختصاصی با خبرگزاری تاس اظهار داشت که این کشور دائماً با ایران و ونزوئلا درباره مبارزه با شیوع ویروس کرونا، از جمله تبادل اطلاعات تحلیلی با آنها، ارتباط برقرار می نماید.

این دیپلمات در این رابطه شرح داد: مطمئناً ما با مقامات ایرانی و ونزوئلایی در رابطه با بیماری همه گیر ویروس کرونا در ارتباط هستیم. ضمن اینکه این تماس ها دائمی و در سطوح و مسائل مختلف است. صحبت تنها بر سر مسائل مربوط به ارائه یاری های پزشکی یا اقتصادی نیست. مذاکرات با مقامات تهران و کاراکاس شامل تبادل ارزیابی ها، تجزیه و تحلیل شرایط و همچنین آنالیز موضوعات مربوط به تعامل در سازمان های بین المللی مربوط که کشور های ما در آن ها عضویت دارند نیز می گردد.

همکاری های تخصصی بین مسکو و واشنگتن در رابطه با مبارزه با کرونا

معاون وزیر خارجه همچنین اظهار داشت که روسیه و آمریکا به وسیله بخش های تخصصی در حال کار به روی موضوعات مربوط به یاری های متقابل در عرصه مبارزه با شیوع عفونت ویروس کرونا هستند.

این دیپلمات در پاسخ به سؤال در ابن باره گفت: مسائل مربوط به یاری و همچنین همکاری به وسیله وزارت خانه ها تخصصی در این زمینه در دستور کار مذاکرات دوجانبه قرار گرفته و مواردی هم در حال اجرا است. البته من فعلاً نمی توانم به طور خاص به جزئیات دقیق این همکاری اشاره کنم.

پیش از این دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید اظهار داشت که ایالات متحده در صورت ضرورت دستگاه های تنفس مصنوعی به روسیه خواهد فرستاد. به گفته وی، این پیشنهاد در جریان مذاکرات تلفنی وی با ولادیمیر پوتین، همتای روسی اش مطرح شده است.

پیشنهاد روسیه به آمریکا درباره تمدید پیمان استارت-3 برای پنج سال دیگر

سرگئی ریابکوف در این مصاحبه همچنین اظهار داشت که روسیه به ایالات متحده پیشنهاد نموده است که پیمان ادامه کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی (معروف به پیمان استارت-3) را به مدت پنج سال تمدید نمایند.

وی شرح داد: ما بر این باوریم که این توافقنامه دوجانبه قادر است پیش بینی قابل اطمینانی در زمینه تسلیحات موشکی-هسته ای را برای یک دهه آینده تضمین کند و سزاوار است تا این سند برای یک دوره 5 ساله دیگر تمدید گردد. این دقیقاً دوره ای است که طی آن می توان مکانیسم جدیدی در این زمینه در نظر گرفت یا مکانیسم موجود در زمینه کنترل تسلیحات را توسعه داد.

این دیپلمات بلندپایه در عین حال یادآور شد که مذاکرات روسیه و ایالات متحده در این زمینه قطع نشده و همچنان ادامه دارد.

علاوه بر این، معاون وزیر خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که به تعویق افتادن زمان برگزاری کنفرانس بازنگری در پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT)، به دلیل فراگیر شدن بیماری ویروس کرونا، بهانه ای برای انتقاد نمایندگان از این سند نباشد تا ارزش این توافقنامه را زیر سئوال ببرند.

به گفته وی، فدراسیون روسیه، مانند اتحاد جماهیر شوروی، تمام مفاد این توافقنامه را به طور کامل رعایت نموده، کاملاً نسبت به آن متعهد است و برای تقویت رژیم منع گسترش هسته ای کوشش می نماید.

تردید روسیه درباره هدف واقعی انتصاب سفیر جدید آمریکا در بلاروس

سرگئی ریابکوف در بخش دیگری از این مصاحبه اظهار داشت که مقامات مسکو با دقت این مسئله را زیر نظر خواهند داشت که قصد واقعی آمریکا برای مشخص سفیر جدید این کشور در بلاروس، برای نخستین بار از سال 2008 به اینطرف چیست. وی گفت: ما فرایند اوضاع در این رابطه را با دقت زیر نظر خواهیم داشت که این مسئله عملاً چه معنایی دارد. البته ایالات متحده بطور کلی فعالیت خود را در کشور هایی که مستقیماً با روسیه مرز مشترک دارند را افزایش داده است.

به گفته وی، این فعالیت، به ویژه در عرصه امنیت بیولوژیکی، سؤالات زیادی را برای مقامات مسکو ایجاد نموده است.

لازم به یادآوری است، دونالد ترامپ چند روز قبل جولی فیشر دستیار معاون وزیر امور خارجه آمریکا را برای تصدی پست سفیر ایالات متحده در بلاروس به مجلس سنا معرفی کرد. خانم فیشر نخستین سفیر آمریکا در مینسک، از سال 2008 به اینطرف خواهد بود که روابط دیپلماتیک بین دو کشور به پایین ترین سطح کاهش یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1053

به "ریابکوف: با تهران و کاراکاس دائماً در تماس هستیم، پیشنهاد روسیه برای تمدید 5 ساله پیمان استارت-3" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: با تهران و کاراکاس دائماً در تماس هستیم، پیشنهاد روسیه برای تمدید 5 ساله پیمان استارت-3"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید