علائم و نشانه های مهم سرطان لوزالمعده را بشناسید

به گزارش مجله رویای کره ای، شایع ترین علائم سرطان پانکراس درد شکم یا کمر، کاهش وزن یا کاهش اشتها و مسائل گوارشی است. سایر علائم رایج شامل زردی پوست و چشم که به نام یرقان شناخته می گردد؛ مدفوع چرب یا آبکی؛ و دیابت تازه آغاز شده است.

علائم و نشانه های مهم سرطان لوزالمعده را بشناسید

در حالی که سرطان لوزالمعده (پانکراس) بسیار کُشنده است، زیرا هیچ آزمایش تشخیص زودهنگام برای آن وجود ندارد، اما علائمی وجود دارد که می تواند نشانه بیماری باشد.

در نظرسنجی اخیر، شبکه اقدام سرطان پانکراس آمریکا دریافت که بیشتر بزرگسالان از علائمی که می تواند به آن ها یاری کند بیماری را زودتر تشخیص دهند، بی اطلاع هستند، بنابراین این سازمان هدایت برای یاری به افراد برای آگاهی بیشتر از علائم ارائه می دهد.

شایع ترین علائم سرطان پانکراس درد شکم یا کمر، کاهش وزن یا کاهش اشتها و مسائل گوارشی است. سایر علائم رایج شامل زردی پوست و چشم که به نام یرقان شناخته می گردد؛ مدفوع چرب یا آبکی؛ و دیابت تازه آغاز شده است.

جولی فلشمن، رئیس و مدیر عامل این سازمان، گفت: علائم سرطان لوزالمعده مبهم هستند و می توانند با بسیاری دیگر از مسائل شکمی یا گوارشی اشتباه گرفته شوند. درک این علائم همراه با عوامل خطر خاص و سابقه خانوادگی می تواند احتمال ابتلاء به این سرطان را نشان دهد.

به گفته این سازمان، سرطان پانکراس تنها 11 درصد بقای پنج ساله دارد.

به گفته محققان، تشخیص زودهنگام می تواند گزینه های درمانی بیمار، از جمله جراحی را بهبود بخشد.

منبع: مهر

منبع: فرادید
انتشار: 25 آذر 1401 بروزرسانی: 25 آذر 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2195

به "علائم و نشانه های مهم سرطان لوزالمعده را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم و نشانه های مهم سرطان لوزالمعده را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید