لبنان، سفیر روسیه: آمریکا به دنبال ایجاد هرج ومرج در لبنان است

به گزارش مجله رویای کره ای، سفیر روسیه در بیروت گفت که آمریکا به دنبال ایجاد هرج و مرج در لبنان است.

لبنان، سفیر روسیه: آمریکا به دنبال ایجاد هرج ومرج در لبنان است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه الاخبار الکساندر زاسپکین سفیر روسیه در بیروت این روزها به اوضاع منطقه خیلی خوشبین نیست. تجربه وی از لبنان و پیگیری دقیق امور منطقه٬ زاسپکین را به این نتیجه رسانده که اصلاحات به این زودی ها در بیشتر مناطق خاورمیانه اتفاق نمی افتد. به طور کلی سفیر روسیه چند روز قبل در پاسخ به سوال مربوط به چالش های مرحله کنونی و پیش روی منطقه، به سخن ولادیمیر پوتین رئیس جمهور کشورش بازگشت که می گفت: شرایط سخت تر خواهد شد.

این دیپلمات روسی٬ بحران های دنیا از ونزوئلا گرفته تا قاره آفریقا به سمت آسیا٬ آمریکا. اروپای شرقی٬ اوکراین و خاورمیانه و نقش آمریکا در ایجاد آنها را مورد آنالیز قرار داد. وی به این نتیجه رسید که آمریکا همه چشم اندازهای روسیه را که بر اساس احترام به حاکمیت و قانون بین المللی است نقض می نماید.

از جمله این بحران هایی که زاسپکین ضمن تحلیل خود به آن اشاره نمود اوضاع کنونی لبنان بود. وی که به طور کامل بحران مالی لبنان را طی سال های طولانی درک نموده؛ معتقد است که بحران کار خارجی ها در لبنان و نیز شرایط سیاسی و مالی آن نقشه آمریکا برای ایجاد هرج و مرج در این کشور است.

باید اشاره کنیم که هدف آمریکایی ها از این هرج و مرج٬ ضربه زدن به حزب الله و دشمنان آمریکا در منطقه است.

زاسپکین این سوال را که آیا در صورت فروپاشی لبنان منافع آمریکا تحت تاثیر قرار نمی گیرد٬ با یک سوال دیگر جواب داد. وی پرسید: در صورت فروپاشی اقتصاد و دولت لبنان٬ تنها حزبی که انسجام خود را حفظ خواهد نمود کدام است؟ و در پاسخ به سوال خود اظهار کرد که مسلما حزب الله. بنابراین دیپلمات باتجربه روسی پیش بینی نمی نماید که آمریکا از این حد فراتر برود؛ بلکه از نظر او واشنگتن کوشش می نماید تا کشور لبنان را در همین حالت فشار و بحران و در آستانه انفجار نگه دارد.

الجمهوریه نوشت: جلسه کابینه برای تکمیل آنالیز بودجه 2020

سعد حریری نخست وزیر لبنان عصر دیروز ریاست جلسه کابینه را که به منظور تکمیل آنالیز بودجه 2020 برگزار گردیده بود بر عهده داشت.

ناظران در این جلسه متوجه شدند که بحث جاری درباره بودجه سال 2020 و روند آن٬ دولت را قادر نخواهد ساخت تا قبل از 15 اکتبر جاری همانطور که قول داده بود آن را به مجلس ارجاع دهد.

دیدار وزیردارایی و باسیل

نشستی طولانی میان علی حسن خلیل وزیردارایی لبنان و جبران باسیل وزیرخارجه این کشور در مورد بحث درباره اوضاع کنونی و موضوع بودجه 2020 و نیز اصلاحات مناسب برگزار گردید. در این جلسه همچنین درباره موضوع تسریع در تکمیل آنالیز این بودجه در کابینه قبل از 15 اکتبر بحث شد.

بر اساس اطلاعات٬ این نشست دارای فضایی مثبت و خوب بوده که با اقدامات و ارتباطات با سایر تیم ها در این راه چه از نظر تسریع در انجام اقدامات اصلاحی کشور و چه تسریع در ارجاع بودجه به مجلس تکمیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 332

به "لبنان، سفیر روسیه: آمریکا به دنبال ایجاد هرج ومرج در لبنان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، سفیر روسیه: آمریکا به دنبال ایجاد هرج ومرج در لبنان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید