منتظر یک سونامی سفر در استان لرستان هستیم

به گزارش مجله رویای کره ای، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارشات منتشر شده، منتظر یک سونامی سفر در استان لرستان هستیم.

منتظر یک سونامی سفر در استان لرستان هستیم

سید امین قاسمی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان اظهار کرد: در ایام نوروز یک سونامی سفر خواهیم داشت با توجه به اینکه دو سال است که بدلیل شرایط کرونایی و وقوع سیل ویرانگر و بارشهای شدید در استان متاسفانه فعالان گردشگری دچار آسیب شدند و عملا در سراسر کشور مردم در این مدت سفر نرفتند.

وی با بیان اینکه با این اوصاف سال جاری منتظر یک سونامی سفر در لرستان هستیم، گفت: در لرستان از 1.5 ماه پیش اولین جلسه ستاد خدمات سفر را برگزار و دومین جلسه نیز طی هفته گذشته برگزار گردید و 11 کمیته را برنامه ریزی و اعضای آنها تعیین و ابلاغ آنها به وسیله معاونت هماهنگی امور عمرانی و رئیس ستاد سفر زده شد.

قاسمی گفت: جلساتی را این کمیته ها تشکیل داده اند و وظایف دستگاه های مختلف همانند شرکت برق، راهداری، ارشاد، میراث فرهنگی، صدا و سیما، شهرداری ها، فرمانداران به عنوان رئیس ستاد در شهرستان ها تعیین شده تا سال جاری بتوانیم میزبان خوبی برای گردشگرانی که لرستان را مقصد گردشگری انتخاب کردند، باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان بیان نمود: در این راستا شهرداری ها اقدام به نوسازی و نونوار کردن معابر، فضاها و اماکن گردشگرپذیر که مورد توجه گردشگران و میهمانان نوروزی بوده، کردند.

اداره کل راهداری استان نیز با شناسایی نقاط حادثه خیز، پیگیر اصلاح این نقاط است و روشنایی ها، تابلوهای هدایت و رانندگی را بروز و نصب می نماید.

قاسمی با تاکید بر اینکه دستگاه هایی که باید در ایام نوروز خدمات لازم را به مردم دهند از جمله میراث، هلال احمر، راهداری، اورژانس، دانشگاه علوم پزشکی، صمت، تعزیرات و ... همه پای کار هستند، تاکید نمود: بعلاوه دانشگاه علوم پزشکی لرستان نظارت بر عملکرد بهداشتی واحدهای خدمات رسان در بخش خصوصی نظیر هتل ها، رستوران ها، مجتمع های بین راهی خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان بیان نمود: تنظیم بازار و نظارت بر ارائه خدمات و ارزاق به گردشگران و بعلاوه کنترل قیمت ها و کنترل بازار به وسیله سازمان صمت انجام خواهد شد و میراث فرهنگی نیز به عنوان مسئول کمیته آمار و برنامه ریزی و دبیر ستاد خدمات سفر استان وظایف خود را انجام می دهد.

وی گفت: بعلاوه در محدوده قلعه فلک الافلاک و باغ گلستان عملیات عمرانی را تا شب عید انجام و محوطه را آماده خواهیم کرد و گیت ورودی به قلعه که آماده شده را نیز افتتاح می کنیم.

منبع: همگردی
انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2081

به "منتظر یک سونامی سفر در استان لرستان هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر یک سونامی سفر در استان لرستان هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید