نحوه شروع سال تحصیلی جدید در مناطق قرمز، زرد و سفید اعلام شد

به گزارش مجله رویای کره ای، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، نحوه شروع سال تحصیلی جدید در مناطق قرمز، زرد و سفید را گفت و گفت: تصمیم گیری نحوه فعالیت مدارس در مناطق زرد با شورای مدارس و در چارچوب ضوابط اعلام شده از سوی آموزش و پرورش است.

نحوه شروع سال تحصیلی جدید در مناطق قرمز، زرد و سفید اعلام شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش مجله رویای کره ای به نقل از خبرگزاری فارس، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به معین نبودن زمان آغاز سال تحصیلی آینده، اظهار کرد: آخرین تصمیم گرفته شده این است که مدارس در سال تحصیلی آینده یعنی از 15 شهریور به صورت مجازی آغاز گردد اما اگر شرایط به گونه ای باشد که ستاد ملی کرونا اجازه برگزار شدن کلاس را بدهد، مسئله ای با برگزاری حضوری مدارس نداریم و حتماً کلاس ها را دایر خواهیم کرد و به خانواده ها اطمینان می دهیم که نگران آموزش فرزندانشان نباشند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط شیوع کشور در استان و منطقه، سناریوهای مختلفی برای بازگشایی مدارس داریم. بعد از واکاوی تجربه اسفند سال گذشته و معین کردن نقاط قوت و ضعف آموزش مجازی در ماه های آخر سال تحصیلی 99-1398، توانستیم حداقل 3 سناریو برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید برای مناطق قرمز، زرد و سفید تدوین کنیم و سعی کردیم با در نظر دریافت شرایط امکان تصمیم گیری نهایی را به شورای مدرسه و در چارچوب آیین نامه بازگشایی مدارس واگذار کنیم.

حکیم زاده با بیان اینکه شرایط مختلفی برای بازگشایی مدارس پیش بینی شده است، گفت: بر اساس تصمیم های اتخاذ شده، برقراری کلاس و آموزش در مناطق قرمز صرفاً به صورت مجازی و به وسیله شبکه شاد و آموزش های تلویزیونی، در مناطق زرد به صورت ترکیبی و به صورت ترکیب مجازی و حضوری و با تصمیم گیری شورای مدرسه و در مناطق سفید به صورت حضوری است. البته مناطق سفید مناطق عشایری و روستایی کم جمعیت خواهند بود که تعداد دانش آموزان یک رقمی است و امکان رعایت فاصله اجتماعی در این مدارس و کلاس ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه شورای مدارس در چارچوب ضوابطی که آموزش و پرورش اعلام می نماید، امکان ایجاد خلاقیت یا انتخاب های مناسب با شرایط منطقه را در برگزاری کلاس های درس دارد، اظهار کرد: سعی کردیم در این تصمیم گیری ها شرایط مناطق را در نظر بگیریم و هم به نقش های معلم و ذی نفعان و دانش آموزان توجه نموده و آنها را تعریف کنیم و البته نقش اولیا را فراموش نکردیم و به آنها اطمینان می دهیم که هیچ دانش آموزی از آموزش جا نخواهد ماند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در مورد تصمیم گیری در مناطق زرد توضیح داد: یکی از مدل های تعریف شده در بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، مربوط به مناطق زرد است که در این شرایط با توجه به تصمیم گیری شورای مدرسه می توان دانش آموزان را به گروه های کوچک تر تقسیم بندی کرد؛ لذا ممکن است بخشی از آموزش ها به صورت مجازی و بخشی حضوری باشد یا دانش آموزان در گروه های زوج و فرد و به صورت گروه های کوچک تر در کلاس های درس حاضر شوند اما موارد مطرح شده بخشی از مدل های در نظر گرفته شده است و در درجه اول سلامتی دانش آموز و رعایت پروتکل های بهداشتی برای آموزش و پرورش حائز اهمیت است و شورای مدرسه باید با توجه به شرایط و چارچوب کلان معین شده توسط وزارت آموزش و پرورش، تصمیم گیری کند تا ضمن حفظ سلامتی دانش آموزان، آموزش تعطیل نگردد.

وی با اشاره به نقش نظارتی آموزش و پرورش بر چگونگی فرایند فعالیت مدارس در سال آینده گفت: ساختار آموزش وپرورش بسیار گسترده است و به وسیله مناطق، استان و سامانه فعالیت ها را نظارت می کنیم. همچنین مدیران، بازرسان و خانواده ها ناظران اصلی این طرح خواهند بود.

وی اضافه نمود: نقش آفرینی خانواده ها برای آموزش وپرورش بسیار ارزشمند است و در شرایط کرونا خانواده ها در آموزش دانش آموزان و پیگیری تحصیلی آنها نقش مؤثری داشتند لذا امیدواریم از حمایت خانواده ها در ایام بعد از کرونا هم برخوردار باشیم.

حکیم زاده در پاسخ به این پرسش که در واگذاری تصمیم به شورای مدارس، ممکن است مدارسی که شهریه می گیرند به دلیل تضمین ارائه خدماتی که به علت آنها شهریه گرفته اند، تصمیمات نابجا بگیرند، گفت: واگذاری تصمیم به مدرسه در چارچوب شرایط و دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش خواهد بود و بیشتر متوجه شهرهایی است که در شرایط زرد هستند، البته ناظران ما بر فعالیت مدارس نظارت خواهند کرد و به این صورت نیست که هر مدیر بتواند بدون رعایت چارچوب آیین نامه تصمیم گیری کند. خانواده ها با توجه به دستورالعمل بازگشایی مدارس در مرحله اول فقط ضروری است شهریه ثابت مدارس غیردولتی را بپردازند و سپس با توجه به شرایط برقراری کلاس ها، شهریه فوق برنامه مشخص گردد و مطمئن باشند که آموزش وپرورش مدافع منافع اولیا و دانش آموزان است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1132

به "نحوه شروع سال تحصیلی جدید در مناطق قرمز، زرد و سفید اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه شروع سال تحصیلی جدید در مناطق قرمز، زرد و سفید اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید