پنتاگون به دنبال نیرو های وفادار به ترامپ

به گزارش مجله رویای کره ای، یک مجله آمریکایی به نقل از منابعی که نامی از آنها ذکر نشده، گفته کاخ سفید قصد دارد با نیرو هایی که در پنتاگون به اندازه کافی به رئیس جمهور آمریکا وفادار نیستند، مصاحبه ای انجام دهد.

پنتاگون به دنبال نیرو های وفادار به ترامپ

به گزارش گروه بین الملل مجله رویای کره ای، مجله آمریکایی فارین پالیسی به نقل از منابعی که نامی از آنها ذکر نشده، گفته هفته آینده کارکنان کاخ سفید با افرادی که توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پنتاگون گماشته شده اند، مصاحبه خواهد کرد.

مجله فارین پالسی بر اساس یکی از ایمیل هایی که از کاخ سفید مشاهده کرده گفته واشنگتن این مصاحبه ها را فرصتی برای این نیرو ها می داند تا در مورد شغل و علایق خود در سال 2021 و سال های بعد بحث کنند.

جاناتان راث هافمن، سخنگوی ارشد پنتاگون، به مجله فارین پالیسی گفته که این جلسات را وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) تشکیل داده تا نیرو های گماشته شده از سوی رئیس جمهور بتوانند در مورد فرصت های دور دوم فعالیت خود در این وزارتخانه و در دولت ترامپ به بحث بپردازند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از این منابع گفته مقامات ارشد پنتاگون از جمله مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در این مصاحبه شرکت نخواهند کرد.

اسپوتنیک به نقل از این مجله آمریکایی نوشته احتمالاً این مصاحبه ها به منظور یافتن و عزل مقاماتی از پنتاگون در نظر گرفته شده که به دونالد ترامپ به اندازه کافی وفادار نیستند.

فارین پالسی به نقل از یکی از این منابع ناشناس نوشته: به نظر من، این فرض درست است - یا با ترامپ همسو باشید یا اخراجید.

اریک ادلمن، رئیس امور سیاسی سابق پنتاگون، با تکرار این اظهارات به مجله فارین پالسی گفته که در طول 30 سال فعالیت وی در دولت (آمریکا)، او از چیزی شبیه به این اقدام بی خبر بوده است.

جیم تاونسند یکی از مقامات پیشین پنتاگون نیز گفته: منصفانه است که بخواهیم یک ارزیابی را از این نیرو ها و فعالیت های کنونی داشته باشیم. اما هیچ وقت از فردی در مورد انجام تست تشخیص [جهت گیری] سیاسی بین دو دوره [ریاست جمهوری] نشنیده ام.

وی در ادامه با عجیب دانستن این اقدام گفت: آنچه که کارکنان کاخ سفید به دنبال آن هستند، افرادی نیستند که برای شغل مناسب باشند و تخصص درستی داشته باشند، بلکه صرفنظر از اینکه برای شغل مناسب باشند، آنها [به دنبال] وفاداران کامل [به ترامپ] هستند.

مصاحبه از این نیرو های پنتاگون در حالی انجام می شود که اخیراً مقاماتی از این وزارتخانه استعفا داده اند که به عنوان وفاداران به ترامپ شناخته نشده بودند.

در میان این افراد کاثرین ویلبارگر، معاون وزیر دفاع آمریکا برای امور امنیت بین المللی است که قرار است روز چهارم جولای (امروز) استعفای او اجرایی شود.

پنج منبع آگاه به پایگاه پولیتیکو اعلام کرده بودند که استعفای کاثرین ویلبارگر بعد از آن صورت گرفت که کاخ سفید نامزدی وی برای تصدی یک سمت ارشد دائمی را رد کرد. گفته می شود کاخ سفید نگران بود که ویلبارگر به اندازه کافی به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا وفادار نبوده است.

این خبر چند روز بعد از آن اعلام شده که کاخ سفید ابتدا ویلبارگر نامزد تصدی سمت مسئول اطلاعات نظامی در پنتاگون کرد اما بعد او را کنار گذاشت و گزینه دیگری را معرفی کرد.

ترامپ مکرراً اعضای کابینه اش که نظراتی مخالف با او داشته اند اخراج کرده است. جیمز متیس، وزیر دفاع سابق آمریکا چند ماه پیش بعد از جدال های مکرر با ترامپ وادار به استعفا شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1124

به "پنتاگون به دنبال نیرو های وفادار به ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون به دنبال نیرو های وفادار به ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید