امیرعبداللهیان: حتی از یک قطره از حقابه ایران نمی گذریم

به گزارش مجله رویای کره ای، وزیر امور خارجه با حضور در کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: حتی از یک قطره سهم ملت ایران از حقابه های تاریخی و مرزی نخواهیم گذشت.

امیرعبداللهیان: حتی از یک قطره از حقابه ایران نمی گذریم

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با حضور در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اقدامات یازده ماهه وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی مالی و صادرات محصولات کشاورزی، دیپلماسی آب و مباحث زیست محیطی از جمله مقابله با پدیده گرد و غبار را تشریح کرد.

در این جلسه محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، سمیه رفیعی رئیس کمیته محیط زیست و سایر اعضای کمیسیون، دیدگاه ها و انتظارات خود را در خصوص حقابه ایران از هیرمند و ارس، ضرورت مساعی جمعی کشور های منطقه در مقابله با پدیده گرد و غبار و بعلاوه پیگیری سیاست کشت فرا سرزمینی مطرح کردند.

امیرعبداللهیان در موضوع حقابه ایران از ارس به تشکیل کمیته مشترک آبی ایران و ترکیه برای اولین بار در ماه های گذشته اشاره نمود.

وزیر امور خارجه در موضوع حقابه ایران از هیرمند و ارس تاکید نمود: حتی از یک قطره از سهم ملت ایران از حقابه های تاریخی و مرزی نخواهیم گذشت.

وی با ارائه گزارشی از صادرات محصولات غیر نفتی کشورمان، از افزایش کوشش های دستگاه دیپلماسی در این رابطه در همکاری مشترک با وزارتخانه های ذیربط از جمله وزارت جهاد کشاورزی اطلاع داد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2132

به "امیرعبداللهیان: حتی از یک قطره از حقابه ایران نمی گذریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان: حتی از یک قطره از حقابه ایران نمی گذریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید