برگزاری کنکور 1400 ویژه داوطلبان نظام قدیم تکذیب شد

به گزارش مجله رویای کره ای، تهران (پانا) - وزارت علوم برگزاری آزمون سراسری 1400 ویژه داوطلبان نظام قدیم را تکذیب کرد.

برگزاری کنکور 1400 ویژه داوطلبان نظام قدیم تکذیب شد

وزارت علوم با صدور اطلاعیه ای اظهارات یکی از نمایندههای مجلس شورای اسلامی را مبنی بر موافقت این وزارتخانه با برگزاری آزمون سراسری ویژه داوطلبان نظام قدیم در سال 1400 تکذیب کرد.

در این اطلاعیه تاکید شده است: براساس قانون، هرگونه تصمیم گیری در خصوص برگزاری آزمون سراسری برعهده شورای سنجش و پذیرش است و در این مورد، وزیر علوم بدون نظر شورا اختیار تصمیم گیری ندارد.

همچنین براساس دعوتنامه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، جلسه ای در محل کمیسیون در مورخ دوم دی سال 99 با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تشکیل شد.

در این جلسه در خصوص تصمیم شورای سنجش و پذیرش کشور مبنی بر عدم برگزاری آزمون اختصاصی برای داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم آموزش وپرورش صحبت شد.

متاسفانه پس از انتها جلسه یکی از نمایندگان حاضر در جلسه مطالبی منتشر نموده که در آن ادعاشده است، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با برگزاری آزمون اختصاصی مذکور در آزمون سراسری 1400 موافقت نموده است.

ضمن تکذیب این مطلب، اعلام می دارد که اتخاذ تصمیم، قانوناً در اختیار شورای سنجش و پذیرش است و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که یکی از اعضای شورا است، اختیار تصمیم گیری بدون نظر شورا ندارد و مطالب اعلام شده صحت ندارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1431

به "برگزاری کنکور 1400 ویژه داوطلبان نظام قدیم تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری کنکور 1400 ویژه داوطلبان نظام قدیم تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید