تحلیل عباس عبدی از تفاوت رفتار قاضی منصوری و طبری

به گزارش مجله رویای کره ای، عباس عبدی در واکنش به خبر خودکشی غلامرضا منصوری در یادداشتی به مقایسه رفتار وی با اکبر طبری پرداخت.

تحلیل عباس عبدی از تفاوت رفتار قاضی منصوری و طبری

به گزارش مجله رویای کره ای، عباس عبدی، تحلیلگر مسائل سیاسی، در کانال تلگرامی اش در مطلبی با عنوان مقایسه دو رفتار نوشت:

گرچه هنوز اطلاع دقیق و معتبری در باره علت مرگ قاضی منصوری منتشر نشده است، ولی با فرض این که خودکشی باشد؛ بد نیست رفتار او را با رفتار طبری مقایسه کرد.

دو رفتاری که در دو قطب متضاد قرار دارند.

طبری بشکل عجیبی تهاجمی و حتی طلبکارانه از خود دفاع می نماید در حالی که هر مخاطبی می داند او خلاف می گوید. او حتی خواستار قدردانی از خدماتش هم هست و وکلیلش می گوید به اندازه سرسوزنی تخلف نکرده است؟! این رفتار، شرم از ارتکاب جرم را به سخره گرفته است. این خیلی خطرناک است و دادگاه باید مجازات احتمالی خود را متناسب با این رفتار متهم کند.

در نقطه مقابل با فرض خودکشی ارادی قاضی منصوری باید رفتارش را نقطه مثبتی تلقی کرد. این که هنوز کسانی هستند که از رفتار زشت و مجرمانه خود درکی دارند که حاضر به تحمل تبعات آن نیستند و با خودکشی؛ خود را از این وضع رهایی می بخشند.

در یک جامعه سالم دیدن دفاعیاتی از نوع طبری رایج نیست. بیشتر رفتار قاضی منصوری قابل مشاهده است. حیف که در ایران رفتار طبری ها متداول است، زیرا قبح ارتکاب این رفتارها ریخته است و دفاع از ارتکاب جرم یا تغییر معنای ان؛ به نوعی زرنگی و شجاعت محسوب می گردد. این یعنی بنیان های اخلاقی جامعه دچار بحران حدی شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1100

به "تحلیل عباس عبدی از تفاوت رفتار قاضی منصوری و طبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل عباس عبدی از تفاوت رفتار قاضی منصوری و طبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید