حضور دو ساعته رئیس قوه قضاییه در نمایشگاه اینوتکس 2021

به گزارش مجله رویای کره ای، سید ابراهیم رئیسی ظهر جمعه با حضور در نمایشگاه اینوتکس 2021 از نزدیک در جریان فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های حاضر در این نمایشگاه قرار گرفت.

حضور دو ساعته رئیس قوه قضاییه در نمایشگاه اینوتکس 2021

به گزارش خبرنگاران، رئیس قوه قضاییه در گفت وگوی رودرو با غرفه داران جوان حاضر در این نمایشگاه گفت: کلید پیشرفت کشور در دست جوانان است و این نسل است که می تواند پیشران این حرکت تحول گرایانه و فناورانه در آینده ایران ما باشد.

وی افزود: جوان خوش استعداد ایرانی در هر جا باشد، چه در یک شرکت دانش بنیان، چه در یک مدرسه، چه در یک محله، همان جا را با مردم و برای مردم و به نفع مردم مسئولانه می سازد.

سیدابراهیم رئیسی ضمن قدرشناسی از مراکز دانش بنیان گفت: رمز ساختن ایران زیبا و پیشرفته در نگاه امیدوار و اراده مصمم جوان با دانش ایرانی است و من قدر این نگاه و تلاش ها را می دانم.

از حاشیه های این بازدید استقبال خبرنگاران و جوانان غرفه دار از آقای رئیسی بود. این استقبال به نحوی بود که موجب شکل دریافت رقابت در دعوت از آقای رئیسی برای بازدید از غرفه ها شد.

در سرانجام بازدید، سید ابراهیم رئیسی برای دقایقی در مراسم اختتامیه این نمایشگاه که همراه با تقدیر از نفرات و استارتاپ های برتر بود، حضور یافت. او پیش از این نیز با برگزاری نشستی با حضور مهم ترین شرکت های دانش بنیان و استارت آپی کشور، از آنها دعوت کرده بود تا برای یاری به ایجاد قوه قضاییه هوشمند به یاری این قوه بشتابند.

پس از این نشست با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اولین پارک علم و فناوری قضایی کشور سال گذشته با حضور رئیس قوه قضاییه و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد تا شرکت های دانش بنیان با حضور در این پارک علم و فناوری بتوانند آخرین دستاوردهای علمی خود را در اختیار دستگاه قضایی قرار دهند.

از نتایج این همکاری ها می توان به راه اندازی بیش از چهل سامانه هوشمندسازی قوه قضاییه از جمله تشخیص هویت آنلاین افراد برای امکان استفاده از سامانه ثنا و همچنین خدمات متعدد الکترونیک از طریق اپلیکیشن عدالت همراه و سایت عدل ایران به عموم مردم کشور اشاره کرد.

بر اساس همین همکاری ها پیش بینی می شود در سال جاری نیز با یاری شرکت های دانش بنیان 50 سامانه هوشمند دیگر به سامانه های هوشمند قوه قضاییه اضافه کرده شود و گام نهایی در تبدیل قوه قضاییه به قوه قضاییه هوشمند برداشته شود.

در این بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز رئیس قوه قضاییه را همراهی می کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1700

به "حضور دو ساعته رئیس قوه قضاییه در نمایشگاه اینوتکس 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور دو ساعته رئیس قوه قضاییه در نمایشگاه اینوتکس 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید