وجود ابهامات و تخلفات اقتصادی در عملکرد سازمان املاک شهرداری تهران

به گزارش مجله رویای کره ای، گزارش اقتصادی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در جلسه شورای شهر تهران آنالیز شد و اعضا بر وجود تخلفات اقتصادی متعدد و عدم وجود شفافیت در قراردادهای این سازمان، اتفاق نظر داشتند.

وجود ابهامات و تخلفات اقتصادی در عملکرد سازمان املاک شهرداری تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ادامه آنالیز گزارش اقتصادی و عملکرد سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در این جلسه شورای شهر انجام شد.

در ابتدا مجید فراهانی در شرح این گزارش گفت: ارزیابی ما از عملکرد این سازمان در سال 94 مواردی از عدم رعایت شفافیت در صورت های اقتصادی و اقتصادیاتی، عدم پایبندی به اساسنامه مصوب، عدم رعایت الزامات افشا در صورت های اقتصادی در بدهی به تأمین اجتماعی و غیره که در اختیار حسابرس قرار نگرفته است.

وی با اشاره بر دیگر ابهامات عملکردی این سازمان مطرح کرد: ابهام در بدهی های سازمان و فهرست اموال سازمان و اموال واگذار شده نیز وجود دارد. مانده حساب کارگزاران نیز در اختیار حسابرس قرار نگرفت. ابهامات متعدد در واگذاری املاک و در املاک غیر نقد. آخرین شرایط بدهی های اقتصادیاتی این سازمان نیز مبهم است.

سپس زهرا نژاد بهرام گفت: در بند اول گزارش آمده است که این گزارش مشروط است و در بند دیگر آمده است که گزارش مطلوب است. به نظر بنده در اینجا تعارض وجود دارد.

رضایی حسابرس شورا گفت: منظور از گزارش مشروط، گزارش مقبول نیست.

محمود میرلوحی عضو شورای شهر در ادامه گفت: تمام تاراج سرمایه شهر در سازمان املاک از سال 94 شروع شده است به طوری که قرارداد رسا تجارت و دیگر امور در این سال اتفاق افتاده است.

وی تاکید نمود: این خسارات باید جبران گردد. ما از سال 94 به تازگی و در بهمن 99 پیروز به دسترسی به جزئیات عملکرد این سازمان هستیم. شهرداری و شورای شهر باید کار کارشناسی خود را برای تحقیق و تفحص از این گزارش ادامه دهند.

در ادامه کلیات لایحه مذکور مورد رأی گیری نهاده شد و با 17 رأی موافق به تصویب رسید.

پیشنهاد میرلوحی نیز با 17 رأی موافق تصویب شد و بر این اساس، علاوه بر شهرداری شورای شهر نیز موظف به تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان املاک خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1712

به "وجود ابهامات و تخلفات اقتصادی در عملکرد سازمان املاک شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود ابهامات و تخلفات اقتصادی در عملکرد سازمان املاک شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید